Snak

Mere indhold efter annoncen
Makelele har ikke brug for at sætte sit aftryk på kampen.
Han udførte et fænomenalt arbejde på midten idag! Bryder Gunners´ opspil, starter ofte vores eget opspil og meget meget boldsikker.

Er enig i at Lampard har det med at falde ud af de store kampe!
JT, Captain, Leader, LEGEND
På footytube.com kan man finde højdepunkterne fra den fantastiske kamp :)
-
Dejligt med en sejr over Arsenal! Godt, at Didi er tilbage, og også flot at holdet kan komme tilbage på så kort tid og så gå ud, at vinde kampen til sidst. Fantastisk!

En smule ærgeligt med Tottenham-kampen i onsdags, men det betyder ikke det helt store nu, når en sejr over Arsenal lige er sikret, selvom det nu havde været dejligt med en revanche fra CC´en.

Jeg har dog værken set Tottenham-kampen eller Arsenal-kmapen, da jeg har været i Holland, men har har da selvfølgelig fulgt med via. telefon. Og da jeg så, at Drogba havde scoret til 2-1, var jeg helt oppe at køre, så selv buschauføren måtte spørge, hvad der var sket.


Chelsea FC-fan siden 1996-97 sæsonen. I 1997 havnede FA Cup-finalen i mit TV. Jeg var ikke ret gammel, men kunne dog forstå en smule. Chelsea mødte Boro, og CFC vandt kampen med 2-0, der var jeg solgt. Siden har jeg været CFC´er.
Fantastisk afslutning på kampen, intet mindre!

Jeg var til familie-halløj, men slap afsted omkring pausen. I bilen hørte jeg så at Arsenal var kommet foran, men nåede lige hjem til at se Drogba score til 1-1 og 2-1, dejlig dag :)

Arsenal faldt godt nok noget sammen efter udligningen og Chelsea pressede helt sindsygt. Drogba har vist fundet formen på det helt rigtige tidspunkt.
Ved Grant stadig ikke hvad han laver ?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Heh, dejligt at smutte fra suppe bold til sådan en anden halvleg. Men hvor er vi svineheldige. Offside ved det første mål, og dommeren kunne sagtens have dømt frispark til Kolo inden Drogba hamrer den ind.

Men svært restprogram, fatter ikke hvordan de i studiet bagefter kunne sige vi havde det nemmeste program, når der er City, Everton & Newcastle(ja, okay. De skal slås) på udebane! Men hvis Arsenal hjælper dem og os med en sejr på OT, så bliver der stor finale på 36 spillerunde!

Jeg tror stadig på det!
[b]Kaffe hos mormor der blir fest og ballade hele gaden er inviteret skal også ha kage[/b]
Ja, der er klart offside på det første mål, men der er altså slet ikke skyggen af frispark på det andet mål. I så fald kunne du være sikker på at Wenger havde nævnt det efter kampen :)
-
Årets mål skal afgøres, og de nominerede er:

Drogba v Valencia 3/10/07

Alex v Middlesbrough 20/10/07

Drogba v Man City 27/10/07

Sheva v Leicester 31/10/07

Alex v Aston Villa 26/12/07

Belletti v Tottenham 12/1/08

Joe Cole v Everton 23/1/08

Ballack v West Ham 1/3/08

http://www.chelseafc.com/page/NewsHomePage/0 ,,10268~1275436,00.html

Lad mig hører nogle bud?
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
kan man ikke se målene noget stder på sitet
\"He walked in like he owned the place. Which suggested he probably did.\" - Jack Slate
Medmindre du er medlem af Chelsea Plus kan jeg ikke lige se mig ud af det.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Annonce