Snak

Mere indhold efter annoncen
Nej jeg regner ikke med ham, men nu ved vi ikke hvordan vi skal spille men en 10’er står meget lavt på listen som jeg ser det, nu skriver du at han ikke er købt i nu, men nu er Kai og Mount ikke solgt i nu.

Der ud over beholder jeg heller Mount en sæson mere end købe Maddison.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Der ud over beholder jeg heller Mount en sæson mere end købe Maddison.

Det gør vi alle! :)
Men lige nu peger meget på at man vil sælge Mount, Havertz, Kovacic og RLC. Generelt har jeg utrolig svært ved at se hvordan vores midtbane puslespil skal gå op med så mange afgange, hvis det overhovedet lykkedes.

Poch spiller så vidt jeg ved også ofte med en 10´er. Ryger Mount/Havertz så er der et hul der, medmindre Nkunku er tiltænkt den rolle.
Vince71 er skam ikke uenig der er bare svært at vide noget før salg begynder, her tænker jeg på vi har så mange f*cking spiller og alle er åbenbart til salg 🤷🏼‍♂️

Kai og Mount, Kovacic var nok ikke mine åbenlyse 3 første salg og det ser meget mulig ud til det sker så starter rulletten jo, Pulisic, Auba, Connor, RLC, Lukaku, Hakim, KK, Chaloba,Maartens, Mendy, Azpi der er rygter om alle disse også.
Hvem hvad hvornår.
Med Kante, Felix, Zaka væk ja hvem ved.

Måske Reece og Silva møder ind til lige at se fucking Sterling stadig prøver at ramme den i mål, lige hvor de forlod ham før sommerferie.

Jeg gik personlig fra at tro på Rice ville komme og dominere med sin homie Mount i Chelsea, det ser meget langt væk nu.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Havertz meldes nu tæt på Arsenal og Caicedo tæt på Chelsea.

Dejligt vi ENDELIG for en stærk defensiv 6’er, men at sælge til sin direkte rivaler bliver jeg aldrig fan af.
"Der falder ikke et eneste blad af et fynsk bøgetræ, blot fordi et par svin gnubber sig op af det" Richard Møller Nielsen
@KO

Helt enig. Egentlig underligt at mange af dem vi er ved at sælge nu var spillere man håbede/troede ville være en del af holdet næste sæson. Men der sker fandme meget. :)


Mere indhold efter annoncen
Annonce
Både Chelsea og Caicedo presser på lige nu ifølge Romano og andre. Spilleren vil til klubben og har også en aftale med Brighton om at få sit skifte, såfremt Chelsea rammer deres beløb.

Og på trods af tidligere meldinger er manglen af CL ikke en deal breaker for Caicedo.
Man er også ved at lukke en aftale med Stake om at blive Chelseas nye trøjesponsor. Dog kun på en 1 års aftale, der giver lidt tid til at finde noget større.

Man var i forhandlinger med Allianz, men tilbuddet var et godt stykke under Chelseas pris.
Hvis vi ender med at betale 120 mill som rygterne siger for caicedo … så fatter jeg hat af Rice ikke er inde i billedet
@Wise

Jeg ved ikke hvad det er for nogle crazy medier der skriver 120m, jeg har ikke stødt på det i hvert fald. Det skulle vel ikke tilfældigvis være et Arsenal medie? :)

Der var nogle meldinger om £100m på et tidspunkt, men de blev skudt ned af Romano. Ifølge ham er Brightons pris i £70-80m området og det kan sagtens ende med at blive en transfer der inkludere en spiller den anden vej. Hvilket stadig er meget.

Brighton har som sagt en aftale med Caicedo om at han skifter og forventningen er ikke at de gør forhandlingerne mere kompliceret end nødvendigt, så længe prisen ender deromkring.
Telegraph har nævnt 120 mill pund … de er rablende gale
Annonce