Snak

Mere indhold efter annoncen
Haha … jeg sidder og kigger på min baka trøje og drømmen om det der kunne have været - han var desværre misforstået og anvendt helt forkert af alle trænerne

10-12 mål for en angriber i Chelsea er satans optimistisk … det er 25%af sidste sæsons total
Ziyech skal ingen steder … han er god
I omklædningsrummet og i baren sammen med Auba
Det ville være lækkert at sende Ziyech dertil, men gider de overhovedet at betale nogen transferpriser de klubber? De vil jo bare have men ikke betale for det..
10-12 mål for en angriber i Chelsea er satans optimistisk … det er 25%af sidste sæsons tota


True true!
Bareen er sat så vanvittig lavt, det må sgu da give noget “arbejdsro” til Jackson og Broja? :)
Jackson scorede 9 mål i sine sidste 8 kampe, så der er håb!
Haha … jeg sidder og kigger på min baka trøje og drømmen om det der kunne have været - han var desværre misforstået og anvendt helt forkert af alle trænerne


Klasse! :D
Husker cirka 5 kampe inde i sin Chelsea karriere jeg tænkte - hvad fanden har vi egentlig købt! Spotlightet blev ikke mindre på ham af at han havde en ny hårfarve hver uge. :)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Husker cirka 5 kampe inde i sin Chelsea karriere jeg tænkte - hvad fanden har vi egentlig købt! Spotlightet blev ikke mindre på ham af at han havde en ny hårfarve hver uge. :)


Dårligere udgave af Pogba.
Chelsea have already received 3 loan requests from Championship clubs for Cesare Casadei. Decision will be made in the next weeks.

There’s nothing concrete with Juventus despite reports; he’s staying at Chelsea for long term project.


Kinsella skriver også at Chelsea nu skulle have droppet Onana, da han vurderes for dyr.

Inter vil også have Lukaku og Koulibaly, men vil kun leje, mens Chelsea gerne vil sælge. Man arbejder stadig på en løsning.
Al Nassr are advancing in talks to sign Hakim Ziyech from Chelsea, confirmed. Negotiations are underway — as called by Footmercato. Player open to discuss, proposal made.

Chelsea expect final bids from Saudi clubs for Ziyech and Aubameyang too.

Ville være en drøm at komme af med de to tidligt i vundet og forhåbentlig med lidt mønt den anden vej. 🤞🏼
Der er krummer i Jackson. Han blev beskrevet som kluntet, og dårlig med bolden i en af trådene, hvilket er ret morsomt. Sådan en angriber har vi allerede i forvejen, nemlig Lukaku.

Jackson er altså en alsidig og adræt spiller, der er dygtig til at accelerere og gå forbi sin modstander. Hans fysik er hellere ikke til at tage fejl af. Hans output har også været opgående siden sæsonstarten, og så har han altså scoret den del mål, hvor afslutningsøjeblikket ikke har været nem.

Glæder mig til at se ham i den blå trøje, og nok den første jeg køber i mange år.
docendo disco, scribendo cogito
@El inmigrante

Det er også lidt de samme indtryk jeg har af Jackson. Virker nemlig som en ret alsidig angriber.
Annonce