Snak

Mere indhold efter annoncen
Hehe, fair nok ;) Er stortset enig i alt hvad du har sagt i denne sag. Kort og godt: Med mindre man har set kontrakten, så må man forholde sig til udtalelserne, og pt. har vi kun AVB´s. Hvad der blev skrevet for 4-5 måneder siden er jo det der er oxygenen til det bål medierne har skabt, og det er det AVB prøver at mane til jorden
Det er lige præcis det, jeg gerne ville frem til. Det er jo klart, at vi må stole på hans udtalelse, da det ville være utopi at tro, at han skulle lyve om det. Det ville ikke medføre andet end kritik fra fans osv, hvis det ikke passede.
Det forstår jeg også godt, men det bliver et problem når du ´hæver´ dig over dem i Barca tråden, da du (går jeg ud fra) ikke kan vide hvilken uddannelse eller for den sags skyld indsigt i sagen de har. Du har muligvis en juridisk baggrund, og derfor en god viden om kontrakter (måske endda også fodboldkontrakter) men at gå fra AVBs udtalelser til at drage konklusioner er lige at gå langt nok.

Jeg vælger at tro på at Barca og AVB har ca lige meget forstand på denne sag. Men nok om det, så længe han bliver er alt godt.

Godnat, og sov godt - når i kommer så langt.
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
Jeg hæver mig på ingen måde over andre. Ville jeg så også hæve mig over andre, hvis vi tager udgangspunkt i Netto eksemplet? Nej, det ved jeg ikke, men det kan man høre på nogle af de ting, der bliver sagt. Der bliver ihvertfald sagt nogle ting, der vidner om manglende indsigt i det her, og det er også fair nok. Man kan jo ikke vide alt, og hvis man vidste alt, havde jeg heller ikke brugt min tid på at forsøge at forklare, hvordan det forholder sig. Det er vitterligt ikke arrogance i min verden; der skal noget mere til. Desuden drager jeg jo ikke konklusioner, der ikke er åbenlyse. Der er vel ikke så meget at tage fejl af, i det han siger? Det er vel i virkeligheden AVB, der konkluderer. Jeg bruger bare hans ord, som jeg stoler på.
@ The Blues

du nævner at du er jurist, og det synes jeg er fint for, som du selv siger så giver det mere troværdighed, selvom du ved ligeså lidt som jeg. Det du siger synes jeg bestemt lyder fornuftigt, og det er vel også lidt i stil med det AVB selv har sagt. Nu har jeg ikke læst det du har skrevet i Barca tråden, og om du er kommet ud som arrogant, eller ej ved jeg ikke og jeg gider heller ikke bevæge mig over i Barca tråden, jeg tør slet ikke engang tænke på hvordan sådan en ser ud. Jeg håber du har ret, og det giver i hvert fald fin mening hvis Barca har forkøbsret på Oriol, og at den inden for de første 2 år er på 10 og 15 Mio £ eller hvor meget det er.

er der i øvrigt nogle der ved om Bosingwa er klar til kampen mod Shitty i morgen?

Edit: jeg blev simpelthen nødt til lige at læse det alligevel! yes der er arrogance, men hold da kæft hvor var det underholdende! :)
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Damn it, jeg trode vi havde ham, men nu ser det ud til at Barcelona har hentet ham :( http://andeposten.dk/201…-popsanger/

Edit: ikke særlig aktuel nyhed når man kigger på datoerne, men faldt bare over artiklen
det ville da være den bedste løsning for alle i denne verden! vi vill slippe for hans musik, og han vil spille i Barca som jeg alligevel ikke bruger min tid på at se :)
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
hehe...Barca-tråden er godt nok god underholdning! Dejligt at få gang i mavemusklerne her fra morgenen af :-)

Er ret sikker på Bos er klar til i aften. Om resultatet bliver 4-3 er jeg dog mindre sikker på... Fra min stol kan det både blive en dreng og en pige...
Zola & Clarke - a match made in the furnace under the Bridge!
I glemmer at Justin er Chelsea fan, dvs må han have Chelsea DNA, så det er egentlig bare et spørgsmål om tid før alle vores spillere roser ham i medierne, siger at han skal skifte og begynder at trække trøjer over hovedet på ham.
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
Begynder I så også at vinde noget?
http://goonertalk.com/wp-content/uploads/2011/03/x610.jpg
Annonce