Snak

Mere indhold efter annoncen
De amerikanske kommentatorer jeg ser kampen med, har en teori om, at Colwill på backen er for at beskytte Silva.

Hvorfor man ikke bytter om på Gallagher og Enzo, det begriber jeg altså ikke. Enzo er ikke ligefrem en særlig god afslutter.
Forstår så slet ikke hvorfor alle hjørner skal ligge ind i hovedet på det forreste villa spiller... er jo helt håbløst
Enzo burde have scoret to. Jackson burde have scoret en.

Og Mudryk burde have to assists. Men i stedet er det 0-0 og Villa to meget store Sanchez-redninger fra at være foran.

Og selvfølgelig en småfisset dommer, der ikke spiller fuld tillægsstid, og dertil lader Villa-spaden på mål trække tiden ubegrænset.
Vince, ok jeg giver mig, hvis i alle er enige, selvom jeg nu stadig synes det lyde lidt lakrids med de opstillinger. Men det skal ikke skille os ad. Jeg synes det er dejligt at se tænding og vilje idag.
Jeg er optimist, jeg tror på vi vender den idag og vinder med en pind eller to. Og er vi heldige får vores meget unge og ivrige angriber en enkelt idag. :)
Godt nok en aparte afslutning på halvlegen. Vi er klart bedst, men som altid kan vi ikke finde ud af at afslutte når vi er onside
We know what we are
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@BS

Jeg er meget villig til at kritisere Poch´s beslutninger, men det er altså heller ikke nemt at vinde, når topspillere bøffer de her ting.

Det har jo nærmest været Chelseas historie de sidste par år. Spillerne gør virkelig ikke jobbet nemmere for vores managers når man kigger på uskarpheden i den tid. Det er næsten på grænsen til urealistisk så uskarpe vi er, og her står vi så..
Håber at chillwell kommer ind tidligt i 2. Så det kan komme godt med tryk på venstre kant. Mudryk gør det godt uden at få hjælp bagfra, tror det vil gøre underværker med chillwell
Tiden der blev brugt på målspark hos Villa alene i den halvleg, var jo omkring 5 min (før de 45 min er gået vel at mærke). Så får Digne en blodtud, som de lige skulle bruge 1 min på. De melder 3 min. Villa får målspark 45.10, bruger igen over et minut på sparket, og så fløjter han kraftedme af inden bolden rammer jorden - hvad FUCK var det????
Husk vi er chelsea. Så ingen ekstra tid ingen billige kendelser og ingen heldige mål. Vi scorer aldrig på 1 chance osv
SÅ SPARK DEN DOG IND.

Offside eller ej der skal kraft edmer scorer der Sterling
"Der falder ikke et eneste blad af et fynsk bøgetræ, blot fordi et par svin gnubber sig op af det" Richard Møller Nielsen
Annonce