Snak

Mere indhold efter annoncen
@Paz

Ikke at jeg er uenig, men sjovt nok så har Sanchez faktisk en af de højeste (hvis ikke den højeste) pasnings procent blandt målmænd i PL. Men ser man kampene, så ved man også at der kommer flere tvivlsomme pasninger fra ham. :)

Som jeg lige husker det blev han også nedgraderet hos Brighton, da han havde større ambitioner og ville videre, hvilket ikke skete. Derefter havde ham og De Zerbi et lidt anstrengt forhold til hinanden. Set udefra virkede det som om at der var mere bag trænerens beslutning end blot Sanchez præstationer på banen.
Jamen jeg er helt enig. Jeg vil såmænd også mene, at han er en klar bedre målmand end Kepa. At han ikke er så god med fødderne er selvfølgelig ikke optimalt, men større problem er det vist heller ikke. Jeg er ret glad for Alisson, men han er sgu heller ikke altid lige god med fødderne.

Jeg er spændt på jeres kamp imorgen. Jeg kan godt se en uafgjort for mig, og det er nok også lidt det jeg håber på.
@Paz

Han viser i hvert fald fine tegn lige nu, men han får også lige hjertet til at hoppe en ekstra gang med nogle af hans vilde afleveringer. Men det kender du så åbenbart selv. 😆

Kampen i morgen bliver en stor test, men er godt nok også bekymret med de seneste meldinger omkring skader/form. En uafgjort lever jeg fint med!

Kan man stole på jer i morgen? Sidst jeg spillede på jer brændte jeg nallerne lidt. Hvordan ser du det? :)


Tja, vi er vel store favoritter, men jeg tror det bliver tæt. Vi skal lige tilbage på sporet efter to halvsløje resultater, og de her tidlige lørdagskampe efter landholdspause er aldrig optimale. Særligt ikke når man har fire sydamerikanere i truppen. Og nu er der også begyndt at dukke lidt flere skader op, så der skal også lige justeres lidt i forhold til det. Et 2-1 resultat, kan jeg godt se for mig, måske med afgørelse på et halvtyndt VAR-straffespark. De skylder os jo lidt og så kunne det jo passende gå ud over de bitre, så de også har lidt at snakke om :)
God kamp Paz og gode indspark, en fornøjelse.
Sanchez er en glimrende keeper og jeg er meget enig i at han skaber større sikkerhed end kepa gjorde. Kampen mod Arsenal har os som ret store underdogs, dog tror jeg vi godt kan overraske positivt. Godt at Gusto er tilbage, så få nu bare James helt klar før han kastes i ilden
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tak, Wise!

Jeg synes egentlig jeg ramte den meget godt med vores kamp idag. Og jeg erkender hermed, at der er masser at snakke om for de bitre :)
@Paz
I den grad - det var ren betting potentiale med din analyse … tillykke med sejren
Tak. Og god kamp til jer senere. Hvis der er nogen der skal oddse, så var meldingen vist uafgjort på den :)
Takker Paz
Jeg er lidt der hvor uafgjort vil være skuffende selvom nederlag er mest oplagt. Dog vil jeg tro spillerne går hårdt efter en sejr

Så det er rent radikalt landsmøde på broen
Ja, lad os se. En sejr ville være en stor skalp og helt usandsynligt er det bestemt ikke.
Annonce