Redigeretons 20. nov 2024
Nå så er vi ude af et minefelt af kampe, og nu kommer så en rigtig test, vi står over for et PL program de næste 12 kampe (7 ude - 5 hjemme) hvor det skulle være mulig at lande en helt del points, skal vi i Top 4 er det nu vi skal vise at vi har hvad der skal til, man kan næsten ikke få et "nemmer" program i PL over 12 kampe.
PL kampe:
Sat Nov 23 Leicester City (U) -3p
Sat Nov 30 Aston Villa (H) -1p
Wed Dec 4 Southampton (U) -3p
Sat Dec 7 Tottenham Hotspur (U) -1p
Sat Dec 14 Brentford (H) -3p
Sat Dec 21 Everton (U) -3p
Thu Dec 26 Fulham (H) -3p
Sun Dec 29 Ipswich Town (U) -3p
Sat Jan 4 Crystal Palace (U) -1p
Wed Jan 15 Bournemouth (H) -3p
Sat Jan 18 Wolverhampton Wanderers (H) -3p
Sat Jan 25 Manchester City (U) -0p
Vi kan altid snakke om der ikke er nemme kampe i PL og jeg er enig men det ændre ikke på mange af dem her skal altså give 3 points for holde den Top 4.
jeg har givet et bud på hvordan jeg tror resultaterne flasker sig.
Ud af 36 points skal det give 26-28 points i min bog.
jeg tager ikke højde for CL og Cup kampe da min forventning er vi bliver ved med at køre 2 forskellig hold.
❤️ Klubber:
- Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech