Snak

Mere indhold efter annoncen
Han er bedre end Macally fra det nordlige England og alligevel er vi ikke tilfredse med ham - det giver ingen mening og jeg køber ikke udsagnet om at han er langsom samt frygter man hænger en sæson op på Lavia der har en 80% fraværs statistik


Jeg er skam fint tilfreds med Enzo.

Det er dog en valid pointe omkring Lavia. Hans skader er bekymrende.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Det er fair nok, så ser vi bare forskelligt på det jeg synes ofte der står onliners med træner skal ud, eller en kommentar om hvor dårlig han gør det, eller hele den her Palmer/Enzo debat,

Hvor andre spiller/manager hænges ud fordi Palmer ikke lige brænder alt af.

Men du kunne muligvis have ret at det er mig, Og så skal jeg bare snuppe en pause det kan også være sundt.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Det er fair nok, så ser vi bare forskelligt på det jeg synes ofte der står onliners med træner skal ud, eller en kommentar om hvor dårlig han gør det, eller hele den her Palmer/Enzo debat,

Hvor andre spiller/manager hænges ud fordi Palmer ikke lige brænder alt af.

Men du kunne muligvis have ret at det er mig, Og så skal jeg bare snuppe en pause det kan også være sundt.


Det kan sagtens være rigtigt i andre situationer. Det er bare ikke lige til at få øje på i den her sammenhæng, så jeg forstår ikke hvorfor det lige tricker dig her.

Men ja, det lyder til det er noget der har bygget sig op :)
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Det har det helt sikkert ,tror det startede omkring jul, da resultaterne lige pludselig ikke var længere som det skulle så er det ligesom om der kom en helt anden stemning, og så var det bare negativ på negativ på negativ, det fik mig til at stoppe med at være en del af det i hvert fald, men jeg læser da stadigvæk forum og er også aktiv i andre klubråder, så ja du har nok ret det har bygget op over længere tid.

Mit personlige første skridt var ikke at være en del af tråden på kampdag for her synes jeg virkelig der hopper en kæde af, men siden ja synes jeg bare at det har taget til, anyway jeg vil lytte til et godt råd.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Klubtråde på kampdage er sjældent en specielt god ting, for ens mentale helbred, det er uagtet om det er i jeres tråd eller andre.

Der bliver smidt så meget gylle ud, og tit fra brugere der ikke er aktive udover på kampdage, som åbenbart skal finde et sted og skælde hele verden ud, fordi nu taber holdet igen eller vinder, men det var en dårligt præstation.
Officiel vinder af United-trådens forudsigelser 24/25
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Personligt synes jeg nu det er ret fedt når Marko, Vince og BS deler synspunkter - det giver virkelig noget at tænke over.

BS er så givende for tråden at det ville være synd at skære fra og så stort et ekko kammer er det nu heller ikke når han ruller sine meget valide synspunkter ud.

Jeg tager gerne på mig at jeg er negativ, primært negativ fordi vi spiller så forpulet langsomt og har så mange dygtige fodboldspillere - selv Peter Sørensen kunne træne det hold til succes.

Mine mest negative reaktioner kommer dog når andre fortæller mig hvad jeg skal mene ;)
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
Wise

Så synes jeg du skal mene, at i skal købe Delap foran os ;)
Officiel vinder af United-trådens forudsigelser 24/25
Og det er helt fair Wise forstå mig ret jeg prøver ikke at fortælle andre hvad de skal skrive eller hvordan de skal agere jeg synes også selv jeg har meget selvindsigt jeg kan godt se at det kan godt være mig den er galt hos men jeg synes også bare gerne jeg vil give udtryk for hvordan jeg har det,

jeg vil heller ikke undvære de forskellige skribenter så bliver det da meget trist, og især hvis man har noget på hjertet og det er nok også mest oneliners jeg er træt af, lige præcis det ved BS der er nok lige nu trigger mig er at det er som om han har bare fået ind i hovedet det er sådan verden hænger sammen og det kan ikke være anderledes, for mig er den måde at melde sig ud af det batten på

bare sige jeg har ret og det er mit scenarie vi kører efter, jeg synes faktisk at der er flere herinde der har kommenteret godt imod hans sag, og det er jo nok også fordi jeg er klart uenig i den udlægning at jeg reagerer som jeg gør, jeg synes det er helt hen i hovedet og give så meget kritik til et så ungt et hold med en ung træner der har præsteret på så højt niveau hvis vi kommer i Champions League denne her sæson at vi foran tidsplanen, og det er virkelig godt gået,

jeg tror også det hænger sammen med at jeg man skal også høre på at ledelsen er dårlig, det er en holdning og det er en fair holdning at have jeg er totalt uenig jeg synes den her den drives på en ny måde men en super fed måde, jeg elsker når man er foran sin tid progressiv prøver nogle ting tager nogen chance, tænker ud af boksen, der vil ikke sagt at jeg synes det hele er lige fedt jeg synes også man køber for mange spillere det er heller ikke altid de rigtige spillere men personlige så synes jeg det er mega fedt at vi går med unge spillere, at jeg så ikke altid forstår de talenter vi sælger for at købe nogle kendte spillere, men man kan jo ikke altid få det 100 % så man vil.

Men igen det er ikke min mening på nogen som helst måde at fortælle hvordan man skal argumentere eller hvordan man er som menneske jeg siger bare hvordan jeg har det med det.

Når det så er sagt så har jeg noget jeg har arbejdet på et stykke tid jeg fremlægger måske hvis jeg heldig at få tid i dag jeg har Taget lidt tid at få sat sammen.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Jeg er faktisk der hvor jeg tror jeg har løst alle vores problemer ;)

Det er ret simple, send Sancho tilbage (eller sælg til anden side) køb Oshimen til de €70M, giv ham den 180-250k kontakt.

Lad ham og Jackson kæmpe for at spille på toppen, og den anden giver vi kampe på venstre kant da de begge er spiller der sagtens kan fungere der og holder af at trække ind ude fra siden.

Det tvinger Palmer over i den anden side da der ikke er plads til både ham og en wing/angriber der trækker ind, Enzo kan holde sig lidt mere tilbage og fordel bolden mens Palmer bliver i højre side.

Det åbner op for man kan bruge Cucurella/Gusto på ydersiden.

Det gør man går over til at det HB der skal være den spiller der skyder frem på midtbanen det bliver så Caicedo eller Reece james.

Petrovic/Jorgensen/Penders
Caicedo/James/Acheampong - Chalobah/Fofana/Tosin - Colwill/Veiga/BB - Cucurella/Gusto
Lavia/Ugochukwu/Essugo - Enzo/Santos
Madueke/Estovan/George - Palmer/Felix/Chuck/Paez - Neto/Jackson/Oshimen/
Oshimen/Jackson/Guiu

Selvfølgelig kan de flyttes rundt en del efter behov, og ikke alle de unge blive men ud og have erfaring og dem med bold kunne skam også sælges men det er et bud ;)

Sælg/udlej:
Robert Sanchez
Kepa Arrizabalaga
Gabriel Slonina
Axel Disasi
Aaron Anselmino
Alfie Gilchrist
Bashir Humphreys
Ben Chilwell
Caleb Wiley
Kiernan Dewsbury-Hall - -HG
Omari Kellyman - HG
Mathis Amougou
Alex Matos
Mykhaylo Mudryk[/i]?
Jaden Sancho -HG
Raheem Sterling
Christopher Nkunku
Leo Castledine
Armando Broja
David Datro Fofana
Deivid Washington

Jep som udgangspunkt vil jeg kun købe en spiller ;)


SPOT ON!
ALL-time Chelsea Cech Ivanovic - Terry - Silva - Cole Makelele Kante - Lampard Hazard - Drogba - Zola
@Hedengran

Så synes jeg du skal mene, at i skal købe Delap foran os ;)
tror faktisk hellere jeg vil have røvkløe en måneds tid :D

han er løsningen på absolut ingenting udover alders fetichismen
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
Annonce