Snak

Mere indhold efter annoncen
Jamie Gittens med 2 hurtige assists. Han begynder at komme lidt igang nu.

Fræk chip af Estevao og godt læst af Santos.
Fra en HELT sikker 3-0 føring ved halvlegen, til nu 2-3, med 20 minutter tilbage, og Wolves har sidde på ALT i hele 2. halvleg.
Samtlige indskiftninger har fejlet gigantisk, og han har endda sat mere rutine på banen fremfor dem der var inde. Maresca har godt nok ikke held med ret meget af de han foretager sig I LØBET af kampene for tiden, mens han ellers rammer den rimeligt godt med de startende 11.
Udover berøringen ved hans mål, har George som sædvanlig ikke sat én fod rigtigt. Buenanotte er tilsvarende komplet usynlig, og midterforsvaret er fortsat bare rystende usikkert.

Op. ad. bakke.

.. Og nå ja. Vores danske mand mellem stængerne er fortsat noget nær det dårligste jeg har set nogensinde i blåt. Han skaber ABSOLUT ikke ro omkring sig.
Ja rimelig ringe anden halvleg.

Og nå ja. Vores danske mand mellem stængerne er fortsat noget nær det dårligste jeg har set nogensinde i blåt. Han skaber ABSOLUT ikke ro omkring sig.

Jörgensen bliver aldrig førstemålmand i klubben. Det føles som om at han ikke kan redde noget som helst der bare er relativt farligt.
Hvad. fanden. laver. Delap.

Det er SÅ hjernedødt.
Og Delap trækker simpelthen dobbelt gult i sin første kamp tilbage.

Well, så er han ude i weekenden igen.
Det er jo børn Maresca skal holde styr på...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vanvittig dårlig kamp og så endnu et rødt kort - surrealistisk på alle måder med de hjernedøde udvisninger

Jørgensen er ikke god nok til førsteholdet - det er meget tydeligt
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
Forhåbentlig starten på et rigtigt breakthrough for Gittens.
Hold da kæft et mål af Gittens!!

Mål og 2 assists i dag.
Nej nej nej hvor er det ringe defensivt..
Vanvittigt med alle de røde kort. Kan ikke mindes en sæson hvor vi har fået så mange røde kort.
Annonce