Snak

Mere indhold efter annoncen
@KO

Som skrevet før har jeg ikke et gylden tal på hvornår man skal opgive, men jeg vil sige personligt er jeg ikke der endnu, jeg vil nok sige min tålmodighed vil nok blive ramt hvis det ikke lykkes sig for ham i spil resten af denne her sæson eller næste sæson


Bare for at gøre det klart, så er jeg heller ikke der hvor jeg har givet op på Lavia endnu, men jeg tror som sagt at næste sæson bliver meget vigtig for hans fremtid i klubben.

Generelt er jeg egentlig enig med dig ift at give store åbenlyse talenter tid, men den tilgang udfordres også hos mig når skaderne står på så meget og så længe. Fofana er være end Lavia ift udgifter, meget værre endda. Men selv små udgifter kan blive dårlige udgifter efter nok tid.

Og jeg håber du får ret KO! For Lavia er uden tvivl en fantastisk spiller og jeg er helt enig med Rosenior, når han siger at Lavia ligesom Caicedo kan blive verdensklasse. Vores midtbane er ret vild når han er tilgængelig, specielt nu hvor Santos også er kommet til.
Chelsea XI:
Gusto, James, Fofana, Cucurella,
Caicedo, Andrey Santos,
Estevao, Fernandez, Neto,
Joao Pedro

Bench: Jorgensen, Merrick, Acheampong, Badiashile, Chalobah, Hato, Palmer, Gittens, George, Garnacho, Delap, Guiu


Lidt specielt valg med James som CB og Chalobah på bænken. Må betyde at Gusto skydes frem, mens James, Fofana og Cucu bliver i en 3-back? Måske en 3-4-3?

Det er til gengæld en stærk bænk vi har.
Jeg synes det er en vild tro på egne evner, at vi stiller op med 10 mand...
Hahaha BM, ikke når man har Caicedo rendende. ;)
Måske man har vurderet at Sanchez alligevel ikke redder nogle bolde 🤷🏼‍♂️😆

Ej helt seriøst så synes jeg virkelig han har været god den her sæson.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Okay - overraskende stærk opstilling men James i det centrale forsvar? Eller 3-2-4-1?
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
Det bliver en gyser mellem to hold som SKAL vinde. Vinder Chelsea er man formentlig videre i top 8. Taber Napoli er de helt ude af CHL.

Og for at gøre tingene mere spændende har Napoli åbenbart ikke tabt på hjemmebane siden December 2024 (25 kampe uden nederlag). Rimelig vild statistik Chelsea skal bryde i dag.
Vince
Vi kan vel tabe top 8 selv med sejr? Hvis nogen af de andre brænder målscoren af
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙
@Vince
Du har ret i, at det er en svær udebane. Vi har jo ikke være skræmmende på udebane. Og Napoli er et stærkt hjemmehold.

Men Napoli mangler ni spillere. De tabte stort i weekenden. Chelsea vandt på udebane.

Underligt at Chalobah ikke starter.
Osgood
@Wise
Ja det kan vidst godt ske. :)

@Dixon
Enig, det bør være en fordel for os at de har så mange spillere ude.
Annonce