Snak

Mere indhold efter annoncen
Har også været på guldhornene et par gange med min søn (9 år). Han synes vi burde tage derind hver gang, men foretrækker oftest at se kampene hjemme. De helt store kampe, som en evt semifinale mod Barca ville være oplagt at se derinde.
come on Chelsea
Der har jeg det nok lidt omvendt, kan rigtig godt li´ fodbold på barer, men de helt store kampe, hvor jeg er pisse nervøs op til kampen, dem foretrækker jeg at se alene, helst uden hoverende venner eller en kæreste der intet fatter og stiller dumme spørgsmål.
Altid bedst på stadion self ;) Men må sgu give dig ret Mighty hvis ikke muligheden er der for at tage på stadion til de store kampe så er det sgu bedst at være alene! En evt. udebane kamp mod Barca skal ses alene for mit vedkommende det er helt sikkert! Et par øl og en sådan kamp er klart at foretrække alene.

Så kan man altid gå i seng bagefter hvis det er gået skidt eller tage ud og fejre det med andre glade CFC venner og fans hvis det går godt :)
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Stadion er naturligvis nummer 1, men desværre er det kun blevet til to besøg på Broen.

Og ellers helt på linie, eventuelle semifinaler mod Barcelona skal ses alene uden alle Barca-tosserne i vennekredsen, det kommer der ikke noget godt ud af.
35mil for Luiz er for lidt, i forhold til hans potentiale og den form han er i gang med. Men hvis de Iniesta den anden vej, vil jeg da ikke afvise det :-)
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Mere indhold efter annoncen
Annonce
ALLE beløb for Luiz er for små!! Ingen spillere jeg ville bytte ham for!

Hvis RDM bliver ansat permanent må hans første og vigtigste opgave være at få Gourlay og de andre idioter i ledelsen til at skrive en 10 årig kontrakt med Luiz, som ikke kan brydes! Den slags kontrakter findes nok ikke, men Roman må kunne ordne det på en eller anden måde.

The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Revisor Iniesta ville være spændende i klubben, hvordan den mand kan modstå solens virkning i så mange år fatter jeg ikke. Men vil nu egentlig gerne beholde Luiz. Måske kan vi bytte Hilario for ham?
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
Har han ikke en hud-sygdom eller lignende?
It\'s a ducking disgrace!
Revisor ved siden af fodbolden er mere realistisk.

Edit: Live pressekonference på www.chelseafc.com, hvis i vil se.
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
I det mindste positivt at alle er klar, lige udover Raul, som måske ikke er, men det ville vel heller ikke gøre så meget for så kan Lamps spille i morgen Og Meireles spille onsdag. Godt at Ivanovic er klar igen!

Jeg gad godt se det hold her i morgen:

Cech
Ivanovic-Cahill-Luiz-Cole
Lamps- Romeu- Ramires
Sturridge-Torres-Mata/ Kalou

JT kunne måske godt bruge en lille pause med da han allerede har spillet 2 kampe på 4 dage efter sin skade, og Cahill og Luiz har jo så småt udviklet et fornuftigt samarbejde. Og det er vigtigt at JT er 100% klar og frisk til onsdag!
Drogba starter nok, men jeg ville nu gerne se Torres igen. Mata skal spares enten i morgen eller onsdag, han kan ikke spille 3 kampe på en uge lige pt. Han skulle have været sparet for længe siden, men er ikke blevet det.
Ikke at jeg ligefrem synes Kalou er berettiget til en startplads overhovedet, men næsten hellere ham end Malouda på den kant i hvert fald.

Og self bliver det i en 4-2-3-1 så må RDM selv bestemme hvordan han vil rykke rundt på dem, men de spillere gad jeg godt se i morgen. Gad også god se Bertand i stedet for Cole, men det kommer ikke til at ske desværre. Romeu starter nok heller ikke inde, men man kan da håbe..
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Annonce