Snak

Mere indhold efter annoncen
@BS

Civilstand er mand og kone til efteråret:-). Men er bare træt at "konen" køber alt tøj/hundeting til den, og det er ofte i rød og andre "kvindelige" farver, og det er altså en hanhund. Og husker da jeg var på broen i 2005, så jeg uden for stadion en bulldog i de rigtige farver.

@Kemosabe

Mange tak for den "store" hjælp :-)
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Ikke nødvendigvis tøj, måske en kurv eller lign.

Din google-fu er ikke just voldsomt stærk.

http://www.amazon.co.uk/…sea&x=0&y=0

Der er vist hundetrøjer på side to. :-)

CFC´s online store har også hundesnore og en madskål.

http://www.chelseamegast…7c5157=Pets

Denne her giver også en god mængde hits:
http://www.google.dk/sea…og+shirt%22
http://www.dogbedstore.c…-shirt.html

Selvfølgelig, alt kan findes. Det var en hurtig googlesøgning, så hvis du vil "pimpe" din hund mere, så må du selv udforske google lidt mere.

Hvad er der nu galt i at gå med sin fodboldtrøje? Jeg gør det (næsten) kun hvis jeg skal på pub og se kampen, eller på stadion. Dog sker det en sjælden gang imellem at jeg spiller fodbold i min Chelsea 3trøje. Har svært ved at betale 500-600 for en trøje blot for at gemme den i skabet.
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
@BS

Mange takker... :-)

Må jeg spørge om hvilke søgeord du brugte? For jeg prøvede bl.a. med "dog accessories chelsea".

@Carefree

Mange tak. Og nej der er der ikke noget galt med det. Jeg går nærmest kun i chelsea-trøjer, når jeg ikke er på arbejde. Når jeg en sjælden gang går i byen, så finder jeg da den gule "Torres" frem.
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Søgte på Chelsea Dog Basket, men så kom den "trøje" op, så held og lykke :) Har du kigget i Chelseas megastore?
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nej, for den her pc jeg sidder med vil åbenbart ikke ind på den.

Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Må jeg spørge om hvilke søgeord du brugte? For jeg prøvede bl.a. med "dog accessories chelsea".

Meget det samme som dig, men med flere varianter. Men hvis du leder efter hundetrøjer, så er "chelsea dog shirt" mere specifikt. Evt. med citationstegn. Søger du på termene uden citationstegn, så finder google stort set alt der indeholder chelsea, hund, eller trøje. Søger du med citationstegn, så kigger google hovedsageligt kun efter "chelsea hundetrøje".

Civilstand er mand og kone til efteråret:-)


I øvrigt lagde jeg først nu mærke til den her. Altså, tidsforskydningen. Til lykke.

@BS og Carefree

Mange tak:-)

Og mange tak for hjælpen, nu skal hunden for alvor ind i familien :-)


Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Hehe, tillykke med fruen og hunden.

Jeg skal iøvrigt nok lade være med at gøre mig til dommer over, hvornår det er smart at have fodboldtrøjer på - det må folk selv styre. Med "folk" menes der "børn og unge". Fuldvoksne mænd, der insisterer på at gå med fodboldtrøjer i alle mulige ikke-fodbold-relaterede sammenhænge bør tage et alvorsord med sig selv.
Annonce