Snak

Mere indhold efter annoncen
Det virker ikke sådan..

Lørdag aften når jeg er ude, tænker jeg ærlig talt ikke så meget på jer.

EDIT: Og ændre den kun til at starte med pga antijinx.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Nu var jeg ikke ude lørdag. Jeg synes det er helt på sin plads med en enkelt hviledag efter druk 4 dage i træk.

Btw. Maarkap lige til den her

Det er okay at være sammen med en grim pige, så længe der ikke er en pæn i nærheden.


ALLE piger er lækre efter kl 02:00!
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Torres´ Rabona fra igår. Ville ellers have været et flot fuldtendt angreb og perlen på en god præstation.

http://25.media.tumblr.c…do1_500.gif



Edit: Efter lige at have kigget på utube, lavede han præcis samme nummer mod Newcastle i foråret:

http://www.youtube.com/w…TdL64Lmk5i8
\\\"Football has nothing to do with fair play. It is bound up with hatred, jealousy, boastfulness, disregard of all rules and sadistic pleasure in witnessing violence: in other words it is war minus the shooting.\\\"
Det er en mand med selvtillid, der laver sådan en. Fantastisk at have Torres tilbage!
Det havde være goal of the season!
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg skulle måske også være blevet hjemme, da jeg er endt med en arm i slynge som ikke gider noget! ´

Nemlig, men derfor skal man altid sørge for at de lækre ikke ser det, for så tror de bare det er ens standart - det er sgu vise ord.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Jamen jeg fik også et par på hovedet i byen den anden dag.. Men god bedring med armen!

Det sidste der har du fuldstændig ret i!
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Enig med Hackney og Obi(brugeren) at Mikel var MOM, men lige i hælen var Torres, Hazard og Cahill.

Jeg kan ikke huske en kamp i et helt år, hvor har været så offensive, samtidig med vi lukker næsten fuldstændig af i defensiven. Forsvaret stod pisse godt, Newcastle har vel kun en rigtig stor chance, som vores verdensklasse keeper piller ned. Cahill og Luiz viste at de burde være de sikre kort på CB, Cahill især sat ikke en fod forkert i den her kamp. Luiz er Luiz, så nogle gange laver han noget en Hazard gør, bare i det forkerte felt, men ellers markerede han Ba og Cisse tæt hele kampen igennem og giver dem minimal tid og plads til at vende med bolden. Cole var tæt på det niveau vi forventer og havde et rigtig godt samarbejde med Bertrand. Ivanovic gjorde det godt i defensiven, men halter stadigvæk lidt i offensiven, men han slog så vores eneste gode indlæg i kampen.

CM´erne: Jeg tror Meireles fik chancen i dag fordi Lampard de sidste to kampe har troet at han var den gamle Lampard, altså box-til-box-spiller. I de to første kampe har han opholdt sig mere i modstanderens felt end at beskytte fireback-kæden, og i det offensiven være en spilstation tilbage for de fire forreste, i stedet for at være en af de fem forreste. Meireles må siges at have grebet chancen. Hvis han spiller på den måde han gjorde igår, burde han være foran Lampard. Meireles var god til at tilbyde sig og blive tilbage når Mikel en sjælden gang gik med frem og generelt var han meget sikker i sin pasninger og boldomgang. Men jeg vil nu ikke udelukke Lampard med det samme, han har vist han kan være mindre offensiv og fungere mere som defensivspilfordeler. Mikel fortsætter sin gode form fra Reading-kampen, og var endnu mere sikker og offensiv i sine afleveringer, men det der imponerer mig mest med den ”nye” Mikel er at han blev stærk i luftrummet(hvilket han burde være hvis man ser på hans statur). Han vandt alle hans luftdueller i går. Og som Obi(brugeren) også skriver så er han begyndt på hans vendinger igen, hvilket er fedt at se, når en så stor spiller faktisk kan være elegant. Mikel og Meireles skal dog også takke Luiz og Cahill for at sætte Ba og Cisse fuldstændig ud af kampen, hvilket gjorde M&M kun havde Cabaye og Anita at fokusere på(defensivt).

Offensiven: Hazard imponerede igen, igen , igen og igen. Mata spillede også en god kamp og har en super spilforståelse med Hazard. Torres mener jeg havde en super kamp, det eneste jeg savner fra ham(stadig) er, at han er mere direkte i mand/mand-situationerne. Men ellers er det sgu fedt at se den gamle Torres er på vej tilbage, med hans små detaljer hele kampen igennem. De nævnte spillere spillede bedre, men Bertrand imponerer mig mere med hans høje niveau. Arbejder stenhårdt, samtidig med han faktisk er god i det offensive og i pasningerne. Det jeg synes der er værd at bemærke ved vores offensiv er, at alle fire er meget uselviske, afleverer hvis de ser muligheden er større der. Hvilket gør at de kæmper for hinanden og tager løbene hver evig eneste gang i løbet af kampen.

Derudover har det været en god weekend, hvor City mister point, AVB fortsætter som forventet og Arsenal har stadig et æg på målkontoen!!!!!
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Spot on, Mugesh!
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Nu så jeg lige kampen igennem igen. Og jeg er meget imponeret over Raul. Han lukkede den ene "passing line" ned efter den anden. Det var selvfølgelig også det, han skulle, men måden han gjorde det på, var virkelig imponerende!
Keep it up, Raul!

Og Mikels vendinger var en sand fornøjelse at gense.
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Annonce