Snak

Mere indhold efter annoncen
Pensioner - Det er vel ikke så vigtigt, vi har vundet vores første hæder denne sæson - pga vores bedrifter i sidste. Efter to stk sølvtøj allerede er blevet tyvstjålet ud af hænderne, så holder jeg fast i denne hæder så længe jeg kan. :)

Marin, ham glæder jeg mig til.
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
1-4 bliver stillingen idag, 3 af Torres, 1 af Hazard.
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
Chelsea are expected to line up in the following 4-2-3-1 formation:

1 Petr Cech
2 Branislav Ivanovic
4 David Luiz
26 John Terry (c)
3 Ashley Cole
12 John Mikel Obi
8 Frank Lampard
7 Ramires
17 Eden Hazard
34 Ryan Bertrand
9 Fernando Torres
Substitutes: 22 Ross Turnbull, 28 Cesar Azpilicueta, 24 Gary Cahill, 6 Oriol Romeu, 11 Oscar, 13 Victor Moses, 23 Daniel Sturridge.

QPR are expected to line up in the following 4-4-2 formation:
Cesar; Bosingwa, Nelsen, Ferdinand, Fabio; Wright-Phillips, Granero, Faurlin, Park (c); Zamora, Johnson.
Subs: Green, Onuoha, Dyer, Hoilett, Cisse, Taarabt, Mackie.


Et stærkt hold vi stiller med idag, synes jeg, men det er omvendt vel også den forventede startopstilling.
Synes QPR på papiret har et virkelig stærkt hold, men de har jo ikke rigtig fået det til at fungere ordentligt ind til videre, så mon ikke at vi nok skal køre en sikker sejr hjem.

Vi vinder 2-0 på mål af Torres og Hazard.

Kæft nogle tøsedrenge flere af QPRs spillere er.
-
Hold kæft en hvalp ferdinand er! Håber på en kæmpe lussing til dem og et par hårde tacklinger mod ferdinand..
ChelseaFC
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Park gav da heller ikke JT hånden gjorde han?
-
Det gjorde han fandme ikke. Hold da kæft en taber.
-
Lagde jeg faktisk ikk mærke til men ferdinand undgik både JT og Cole.

Kæft nogle hvalpe håber på et fuld fokuseret hold, og håber på en stor sejr så de kan blive sat lidt på plads. Ussle hunde.
ChelseaFC
Noo kæmpe chance!!
ChelseaFC
Ramires har godt nok været forfærdelig!
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Annonce