Snak

Mere indhold efter annoncen
Lige et hurtigt sidespring.

Har kigget lidt på CL stillingen som den udformer sig nu med lidt bange anelser. Lad os antage at vi slår både Shaktar og Nordsjælland hjemme. Samtidig slår Juventus Nordsjælland hjemme, men Shaktar vinder i København. Så skal vi efter min bedste overbevisning have minimum uafgjort i Italien, da Shaktar og Juventus i sidste spillerunde kan nøjes med at spille uafgjort for at de begge går videre (antager at indbyrdes opgør går forud for samlet målscore).

Er min antagelse helt fejlagtigt? Anyone,
come on Chelsea
De tanker vil jeg slet ikke ud i. Jeg regner 89% på at vi tager CL.

Det skal nok blive en god kamp. Vi er på papiret favoritter med de skader United har, men de har altid en eller anden irriterende tendens til at score i de døende minutter.
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
Lad os så sætte United på plads idag. Ville være luksus med 7 point ned til dem efter kampen idag. Kom så drenge.

4-1 ;-)
come on Chelsea
Ja, lad os give dem en lektion i offensiv fodbold! Har mine bange anelser, men det blå hjerte siger 3-2 til Chelsea!
Chelsea FC siden 2001 :)
Så er der lidt over en halv time til kick-off. Gud, hvor bliver det en spændende kamp, forhåbentlig med en Chelsea sejr til slut. Jeg tror desværre vi taber i dag, men hvis vi kæmper en vis kropsdel ud af bukserne, så er chancen der bestemt. KOM SÅ CHELSEA!!!
Chelsea FC siden 2001 :)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Fed nok tilgang til kampen, drenge. Lad da bare ham Robin stå.

DET GØR ONDT!
It\'s a ducking disgrace!
For helvede, hvor er det forsvar dog til grin
The Special Juan er godt nok en fornøjelse at følge i de her uger. Også selvom han spiller for jer.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
ind med Stur, ind med Moses, kald Lukaku hjem fra lån, køb Falcao, køb Cornelius - jeg er fløjtens så længe Torres ikke spiller!
Zola & Clarke - a match made in the furnace under the Bridge!
den første halve time, var noget nær det mest elendige jeg har set.
I de sidste 15 min får vi etableret et fint pres, som vi forhåbentlig kan opfølge i 2 halveg. Juan Gianfranco Mata!
All right, we\'re gonna do it the scanner way. I\'m gonna suck your brain dry!
Annonce