Chelsea`s største problem er at vores bredde i truppen er for lille når vi samligner med de 2 Manchester klubber,tag bare denne runde. City sætter Dzeko ind og han scorer, United sætter Hernandez ind, og han scorer.
Vores bænk er for svag, uanset om det drejer sig om midtbanen eller angrebet, så har vi ikke en spiller som kan komme ind og vende kampen.
Det er prisen vi betaler for at vi brugte nær ved 500 mio. på en spiller som har floppet, Torres.
Han spillede en god kamp igår, kæmpede godt, men målene udebliver, og det er et kæmpe problem. Gennem de sidste mange år har vi altid haft angribere som scorede mange mål, bare for at nævne et par stykker Vialli, Hasselbaink og Drogba, idag har vi Torres og Sturridge som angribere og Torres scorer ikke mange mål, Sturridge er så svag som aldrig før set. Sturridge virker som en spiller der er helt væk, træffer hele tiden de forkerte beslutninger, dårlig i kombinationsspillet, og hans første berøring hører hjemme i Leage one.
Ærgeligt når vi nu ellers har den frygte trio på midtbanen.