Snak

Mere indhold efter annoncen
Uanset om han ligger ovenpå bolden eller ej, så sparker man ham ikke. Det står tydeligt i fodboldreglementet, at det ikke er noget, man gør og derfor er det røde kort 100% legitimt og i orden. Idiotisk af Hazard og virkelig, virkelig usympatisk.
Derfra og til at sparke ham i brystkassen... Argh.


Brystkassen... Det var i siden hvor bolden lå under drengen.

Jeg havde gjort det samme, hvis sådan en snotunge lagde sig oven på bolden og man spillede om en finale.
Knægten er jo stille og roligt ved at samle bolden op - lidt sløvt, men ikke noget bemærkelsesværdigt. At han bliver trodsig, når Hazard så forsøger at flå bolden fra ham er da forståeligt.
\"Alt er Bastille for den nøgne masse\"
Hvad er der galt med jer?? Hvordan kan det retfærdiggøres med at han ikke ville give bolden?! Det er en lille dreng vi snakker om. Slår i også konen hvis hun ikke gider komme og sætte maden på bordet?



Sammenligner du umodne teeanage boldhentere med kvinder?
Bolddrengen skal ikke begynde at lege kong smart. Men for pokker hvor er det torskedumt af Hazard først at skubbe til bolddrengen, så han vælter, og derefter ikke give ham chancen for at flytte sig fra bolden og i stedet vælger at sparke til ham.

Hvis Suarez fra Liverpool skal have otte dages karantæne for at være et dumt svin med munden, så er det ud i resten af sæsonen for Hazard for den tåbelighed. Men mon ikke det ender med en fire-fem dage i skammekrogen for Hazard, selv om han har fortjent mere...?


Horst Hrubesch: Manni Bananenflanke - Ich Kopf - Tor Manni Breuckmann: Hertha gegen Wolfsburg - dass ist das Duel der Eunuchen der Liga. Sie wollen's so gerne, können's aber nicht!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Bolddrengen når jo knap nok at samle bolden op før Hazard vælter ham.

Hvis ikke han får en meget lang karantæne for det her er der noget galt.

Og det lille maskerede spark i drengens ribben... Aldrig set noget lignende...
LILYWHITE
Vi taler om et barn, det kan ALDRIG være i orden at sparke et barn, heller ikke når det er fodbold, tåbelige hodninger.
KongLyhne

Så du ville sparke til en 9 årig dreng for at han ikke trak den tid dommeren ville ligge til??
https://www.facebook.com/groups/1458906267723905/ Noget for dig? Nu hvor klokken er 00:06, det lyder som mit liv, skal vi have en pause. Carsten Werge.
Bliver sådan noget anmeldt som vold?

Det kan det sagtens ende med. Hovedløst af Hazard.
moderator
"Bolddrengen skal ikke begynde at lege kong smart."

Det er der ikke mange der skal i din verden.

Bolddreng 1 - 0 Chelsea
Dette er en signatur.
Annonce