Torres har ikke scoret, men har da klart været den farligste af vores offensive spillere.
Han har da netop været fuldstændigt ufarlig. Han kunne løbe mod et tomt mål og stadigvæk ramme ved siden af. Jeg er helt med på at give angribere kredit for at komme frem til chancer, men når man er så kronisk uskarp som Torres, så er det jo ligegyldigt.
Næsten alt vores gode angreb kommer fra Moses og Azpis side. Oscar holder simpelthen ikke bredden, enten skal han ud og ind med Hazard, ellers skal han rykkes ind på cm, og ud med Ramires. Eller også skal vi have både Hazard og Lampard ind i stedet for Ramires og Oscar.
Du insisterer på at hive Oscar ud. Den kan jeg ikke rigtig følge. Oscar gør det da udmærket, når han endelig har et eller andet at gøre, men han er hæmmet som kantspiller. Ramires gør det derimod fuldstændigt håbløst og Mata ser ikke superfrisk ud.
Og hvis Rafa tør at skifte ud på cb, så må Luiz meget gerne tage Cahills plads.
Ja, vi skal op og score et mål, så lad os da endelig bytte en CB for en CB. I øvrigt var målet var ikke kun Cahills skyld. Hvis Terry og Bertrand havde taget en mand hver, hvis midtbanen ikke havde stoppet fuldstændigt op, så ville Cahills mand ikke have haft åbne spilmuligheder. Men det gjorde de ikke.