Snak

Mere indhold efter annoncen
@Hackney

”Hvem er hans idol? Torres?”


Ja og glem ikke Obi!

”Specielt hvis der bliver hentydet til mig, for hvis der er noget, jeg ikke er, så er det Mugesh´ idol.”


Hvis du bliver lidt mere enig med mig i fremtiden, kan man jo aldrig vide.

”Så vidt vides er Mugesh forlovet(gift?).”


Er blevet gift.

”Derudover er jeg ret straight, og det tror jeg også, at Mugesh er.”


Det TROR jeg du har ret i.

”Men hvem ved, måske er jeg hans idol.”


Så længe du nægter at skrive TORRES, kan jeg ikke se det ske.

@MB

”Håbede det var mig.. - der røg fredags-humøret ellers lige lidt ekstra i vejret...”


Haha!

@BS
”Nu er det ikke for at blive personlig, Thostrup, men kan du ikke bare starte en "jeg er jaloux over at Mugesh elsker en anden" tråd i bold.andet, frem for at fylde den her op med tøseformærmet bavl?”


Hov hov, hvis manden har følelser for mig, så synes jeg da han skal ud med dem, men desværre for ham, er toget kørt, for længe siden.

Mikel-rygtet er jeg selvfølgelig ikke glad for at høre, men den er jo mere usandsynlig end Luiz til Barca. Luiz til Barca kunne må forstå pga. spillestilen og det niveau barca nu er. Mens Mikel til Gala giver ingen mening, de sidste to sæsoner har vi set noget af det bedste fra ham, og i en alder af 26, hvor midtbanespillere begynder at peake, virker det som en underlig beslutning at tage to eller tre skidt ned. Og hvis vi skal spekulere i det, så kan det være pga. Mikel gerne vil have den samme rolle som han har på landsholdet, hvor alt det offensive går igennem ham, og hvor han nærmeste intet defensiv ansvar har. Sidste kamp Nigeria spillede var mod Namibia, hvor Mikel spillede OM´er foran de DM, og var med flere længder banens bedste. Det er ikke utænkeligt, at Mikel vil mere end bare være skraldemand, samt han er nok ikke helt upåvirkelig, da det er ret tydeligt, at Nigerias landsholdstab er mere end utilfreds med, hvordan Chelsea ”ødelægger” deres største profil.

Håber ikke han smutter, men hvis han gør og han gør det fordi han vil spille længere fremme på banen, så synes jeg faktisk det er en god beslutning, da jeg stadig mener Mikel får for lidt ud af sit talent i Chelsea.

Derudover må jeg sige, at de sidste tre side af denne tråd, har været en noget uventet men "interessant" læsning, hvor BS åbenbart gerne vil være Bosse. Og jeg har vist en man crush på Hackney, uden selv at vide det. Og Thostrup har en på mig. Burde jeg begynde at tvivle på min sexualitet efter de her tre sider?
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Ja du har virkelig noget at tænke over.
Ja og glem ikke Obi!


Sorryz.

Hvis du bliver lidt mere enig med mig i fremtiden, kan man jo aldrig vide.


Jeg tror helt sikkert, at du er en flink fyr, Mugge. Men jeg kan simpelthen ikke se det ske.

Er blevet gift.


Tillykke!

Det TROR jeg du har ret i.


Okay helt i orden. Man kan jo aldrig vide. (Jeg lider iøvrigt ikke af homofobi)

Så længe du nægter at skrive TORRES, kan jeg ikke se det ske


Du er ikke den skarpeste ske i skuffen, hva Mugge? ”Hvem er hans idol? Torres?”

:)

Men han hedder selvfølgelig -1 igen.

Og jeg har vist en man crush på Hackney, uden selv at vide det. Og Thostrup har en på mig. Burde jeg begynde at tvivle på min sexualitet efter de her tre sider?


Det bør du bestemt.

Og bare rolig, jeg sladrer ikke til fru Mugesh om din sexuelle forvirring.

Når det så er sagt, så tror jeg, at dine chancer er noget større hos Thostrup, end de er hos mig.
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
"Det er iøvrigt et godt stykke tid siden, vi sidst har hørt set noget til JOHN-OBI-MIKEL-ER-GUD

Det kan være at dette kan lokke ham ud fra sit skjul:

http://www.mtnfootball.c…t-ml"

Og det gjorde det.. med et BRAG! Nej nej og atter nej. Jeg kan på hverken Mikels eller Chelseas vegne, ikke finde et eneste incitament der berettigere et sådant skifte. Lad den frygtindgydende pirat med den lækre hårpagt blive hvor han høre til.

Jeg har med jævne mellemrum læst med i tråden trods passivitet. Heraf følger en lille kompensation:

Rafa er sød, Den skaldede boldmongol skal væk, Jose er dejlig, behold Lukaku og Torres, sælg BA, køb ingen angriber, brug schurle som 3´valg, køb ingen CB, få stille og roligt indkørt kalas og kenneth Omeuro som roationsspillere, behold den kvabsede rødhårede dreng og brug ham, begræns købebegæret til en enkelt CM, sælg evt essien, sælg Romeu, behold og brug chalobah, McE og piazon, køb Carlos Kameni.

All right, we\'re gonna do it the scanner way. I\'m gonna suck your brain dry!
”Du er ikke den skarpeste ske i skuffen, hva Mugge? ”Hvem er hans idol? Torres?”

:) ”


Hehe det må man sige(det er også sent), men Thostrup er måske manden, der skal/kan få dig til at skrive Torres i fremtiden? :-). Hmm der er lidt tegn på et man crush der. Mugesh vil ha Hackney, Hackney vil ha Thostrup og Thostrup vil ha Mugesh. Men Hackney vil ikke ha Mugesh, Mugesh vil ikke ha Thostrup og Thostrup vil ikke ha Hackney. Det her kan blive grimt.

”Tillykke!”


Jow tak.

”Og bare rolig, jeg sladrer ikke til fru Mugesh om din sexuelle forvirring.”


Haha, tror hun skal se det ske, før hun tror på det. Derudover er chancen for hun opdager det gennem bold.dk ganske minimalt, da hun hader alt, der har noget med fodbold at gøre.

”Når det så er sagt, så tror jeg, at dine chancer er noget større hos Thostrup, end de er hos mig.”


Det er også lettere blive scoret end selv at score :-)
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hold da helt op Mikel!

Hehe det må man sige(det er også sent), men Thostrup er måske manden, der skal/kan få dig til at skrive Torres i fremtiden? :-)


NEJ!

Og

Hmm der er lidt tegn på et man crush der


NEJ!

Mugesh vil ha Hackney, Hackney vil ha Thostrup og Thostrup vil ha Mugesh. Men Hackney vil ikke ha Mugesh, Mugesh vil ikke ha Thostrup og Thostrup vil ikke ha Hackney. Det her kan blive grimt.


LOL. HAHA.

Og det kan blive ekstremt grimt.

Jow tak.


Ikke den store begejstring. Forståeligt, det er vel heller ikke sjovt at få frarøvet sin frihed.. :)

Haha, tror hun skal se det ske, før hun tror på det. Derudover er chancen for hun opdager det gennem bold.dk ganske minimalt, da hun hader alt, der har noget med fodbold at gøre.


Haha fair nok så.

Jeg havde en kæreste indtil fornyligt. Det forhold startede vist tilbage i starten af 2011. Hun var(hun er stadig i live så vidt vides) amerikaner, og vidste selvfølgelig ikke en skid om fodbold..

Men da -1 skiftede til Chelsea, blev hun hooked.(Hun havde ingen anelse om, at han fandtes indtil, jeg viste hende hans første interview). Og straks skulle hun have en Chelsea trøje med nr. 9 bagpå og ja ham gutten der også.

Det første faktisk til at hun så en del kampe sammen med mig og gutterne, og var med på stadion et par gange. Og selvom alle de dumme spørgsmål var irriterende i starten, og hun egentlig kun kiggede med for at kigge på ham, så var der ingen brok, når Chelsea skulle spille. Alt andet blev nedprioriteret eller udskudt uden brok fra hendes side.

Det var ret fantastisk. Omend hun godt kunne have fundet et bedre Crush. Hun var dog også ret vild med Luiz, men det var vist mere Luiz´heden end udseendet.

Det er også lettere blive scoret end selv at score :-)


Det er rigtigt, men det er sgu ikke ligeså sjovt.

The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
”Ikke den store begejstring.”


Nu er jeg opvokset i vestjylland, så ”jow tak” er meget begejstrende, det kan kun blive mere begejstrende med ”jow tak for dælen”.

”Forståeligt, det er vel heller ikke sjovt at få frarøvet sin frihed.. :)”


Hehe, den ”frihed” har jeg nu snart ikke haft i et årti, så jeg tror jeg overlever :-)

Hehe det eneste positive ting min kone kan sige om Chelsea og fodbold er, at hun synes at ”Obi Mikel” er et flot navn og Mourinho har stil, når det kommer til tøj:)


Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Nu er jeg opvokset i vestjylland, så ”jow tak” er meget begejstrende, det kan kun blive mere begejstrende med ”jow tak for dælen”.


Nå ja, jyder. Jeres underdrivelse er sgu ikke altid til at blive klog på, hehe.

Hehe, den ”frihed” har jeg nu snart ikke haft i et årti, så jeg tror jeg overlever :-)


Men. Altså. Den er jo ikke helt frarøvet, før ringen sidder på fingeren ;)

Hehe det eneste min kone bryder sig om Chelsea og fodbold er, at hun synes at ”Obi Mikel” er et flot navn og Mourinho har stil, når det kommer til tøj:)


Han er en womanizer ham Mou. Han fik også min mor til at vise lidt interesse for Chelsea, da han var i klubben sidst.

Og Obi Mikel er da også et fint navn. Det kan man ikke benægte.
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Kære Gud. Lad venligst snart PL-sæsonen gå igang igen...
Kærlig hilsen TP
Zola & Clarke - a match made in the furnace under the Bridge!
£16 mio for John Obi Mikel, har i den grad ramt aviserne i dag, men det må næsten være en and. Hvis ikke har Mou så helt tabt småkagerne, eller er det den klassiske, hvor han lige skal vise at sheriffen er tilbage i byen?
Annonce