Snak

Mere indhold efter annoncen
Vi kommer til at vinde 3-2 på et hattrick af "Peanutbutten". Det skal nok blive godt :D
Steve Highway-61 " Folk der stemmer DF og ikke synes de selv er racister er bare mindre begavede. Hvilket jo er logisk nok."
Jeg prøver igen.
Er der nogen, der ligger inde med en video fra Englands landskamp i efteråret, hvor Lamps fik overrakt den gyldne kasket? Jeg har kun været i stand til at finde billeder og en video af, hvordan kasketten er lavet?
http://ekstrabladet.dk/s…2203671.ece

EB er EB, men Diego Costa?? Jeg ved, at rygter er en del af, at være en stor klub med mange penge, men Diego Costa ville vel være et endegyldigt farvel the the Belgian Beast. Tårerne kan være mange disse dage.
It\'s a ducking disgrace!
Ifølge flere medier skulle courtois være en del af handlen.

@didier. Det skal nok nærmere mere ses i lyset af, at Lukaku skal jo også have noget konkurrence. Eto og Ba vil med sikkerhed være fortid i klubben til sommer, og så er det ikke nok med Torres og Lukaku som de eneste angribere i truppen.
come on Chelsea
moderator
"Det skal nok nærmere mere ses i lyset af, at Lukaku skal jo også have noget konkurrence."

To Lukaku ikke netop til Everton fordi han ville have fast spilletid? Hvordan tror du så han reagerer på at klubben henter en af de mest profilerede angribere i verden*?

*Hvîlket jeg i øvrigt ikke tror de gør.
https://kortlink.dk/sudv
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Bliver det på bekostning af Lukaku og Courtois, er det en kortsigtet løsning, type pisse i bukserne for at holde sig varm. Gøglerne skulle også være ude efter den unge målmand, hvor Ter Stegen også nævnes, og de må till lommerne. Courtois i sig selv er således en potentiel verdensrekord på pladsen, samtidig med at kunne være en lige så sikker skanse som den nuværende i Chelsea mange år frem. Så hellere tage den møgsommelige tur omkring skattekontoret i Costa´s tilfælde, og betale det ekstra. Alternativ bruge Torres, Marin, Piazon eller noget tilsvarende i et bytte. Muligvis Lukaku, hvis han ikke gider konkurrencen.
Jo Lukaku tog til Everton for at få fast spilletid. Men også med en begrundelse om, at der lå et VM lige rundt om hjørnet, samtidig med at han frygtede at Benteke skulle vippe ham af pinden på det belgiske landshold.
come on Chelsea
Rygterne kommer fra samme person, der fx startede med Fabregas til Man Utd. Han plejer at være fuld af pis, og personligt vil jeg ikke lægge noget i rygterne omkring Costa.

Nu har Jan Aage Fjortoft snakket om på twitter, at Chelsea har henvendt sig til Bayern omkring Kroos, hvorfor det ikke vil overraske mig, at de rygter kommer i nogle aviser inden for kort tid.
CFC - Fan since Dennis Wise! 19/5-2012, A day never to forget.
@Bosse

Bliver det på bekostning af Lukaku og Courtois, er det en kortsigtet løsning, type pisse i bukserne for at holde sig varm.


Helt og aldeles enig. Hvis vi bare ville skrue en anelse ned for ambitionerne om kompromisløs succes, kan vi have to kommende legender i de 2 spillere. Potentialet er noget af det største i verdenen hos de to unge belgiere og det ville være tragisk at lade dem gå. Der er en del min hjerne ikke formår at begribe, men at vi ikke gør alt for at få plads til de to i truppen næste sommer, vil klart tage 1. pladsen.
Det er bare tomme rygter, så dum er klubbens ledelse heller ikke være!

Steve Highway-61 " Folk der stemmer DF og ikke synes de selv er racister er bare mindre begavede. Hvilket jo er logisk nok."
Annonce