Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
Hvordan i alverden kan man ligefrem være en sucker for det? Det lyder jo SYGT!
https://kortlink.dk/sudv
@Goi

Jeg synes også, at Bilbao er en fin klub.

Men anyway, jeg køber næste sæsons hjemmebanetrøje, et halstørklæde og en kasket, og sender det til Bornholm ved lejlighed.

En fodboldtrøje er også lækker for dig at rende rundt i om sommeren, når du skal ned til havnen i Rønne og spise is, drikke fadøl og spise burgere. Kasketten beskytter også dit hoved mod den onde og farlige sol. Så du kan passende flashe dit nye Chelsea gear, der er ingen undskyldninger for ikke at gøre det!

Edit: fy for helvede! Surströmming, really?

Edit: nå nå, ironi.
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Alternativt bare noget folk på Bornholm kan finde på, Geddar. Goi plukker svampe og spiser dem selvom han ikke ved hvad det er, har sikkert fuldskæg og er en sucker for Tjernobyl-fisk på dåse, tilsyneladende. Det er sgu da sejt.
Geddar

Det var nu lettere ironisk ment, det er nok det værste jeg nogensinde har sagt. Måske kan Casu marzu slå det, hvis jeg engang får lov at smage det.
Wise Men Say...
Bosse1983

PRÆCIS!

Selvom mit fuldskæg blev fjernet, så er det godt på vej tilbage. Dog er det gået lidt tilbage med svampejagten.

CFCHackney

Jeg bor i Nexø, så Rønne er selvfølgelig ikke et sted jeg kommer, medmindre jeg skal rejse til fastlandet. Dog kan jeg fortælle dig at NB Bornholm ( byens fodboldklub) spiller i blåt, så det ville sikkert gå an.

Wise Men Say...
Mere indhold efter annoncen
Annonce
http://m.youtube.com/watch?v=iD874zDtkBY
Faldt over den her igår, det virker ikke til drengene føler presset i titelkampen endnu men hey Mourinho siger jo også de ikke er modne nok endnu ! :)
@Goi

Pointen er den samme. Men jeg sender lidt merchandise til Nexø, så. Hav en dejlig sommer!

PS. Fedt at de lokale spiller i blåt. Det kan vi godt lide
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Det lyder fint, her er adressen :

Søbækken 3, 3730 Nexø

Forresten, hvis du sender det i en plastikpose så ville det være endnu bedre, så ved de lige hvor det skal hen.
Wise Men Say...
Det er noteret.

Hæhæ.
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
moderator
@Goi

Ha, hvor sjovt. Vi snakkede lige om den i går. Det lyder så absurd ulækkert!
https://kortlink.dk/sudv
Annonce