Snak

Mere indhold efter annoncen
Pinlgt. Utroligt hvordan vi kan have en så elendig anden keeper. Jeg savner den tid hvor Cudi altid var klar til at tage over. Cech og ham, var dengang verdens bedste målmands duo. Sindssyg god backup.

Forresten, har folk glemt at det "kun" er Bridge´s eks, som Terry har haft gang i? Ikke pænt af ham, men i får det sgu også til at lyde værre end det er!
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Jeg kom iøvrigt til at tænke på, hvad der mon var sket, hvis JT var skiftet til City i sommer?
Hehe Kemso, du er ikke den eneste. Men mon ikke det også har været en af grundende til at han sagde nej. Desuden er det lidt af en runde-trunte, som Didier & Guddi også har haft fingre i :)
[b]Kaffe hos mormor der blir fest og ballade hele gaden er inviteret skal også ha kage[/b]
[b]Kaffe hos mormor der blir fest og ballade hele gaden er inviteret skal også ha kage[/b]
Fantastisk og endelig kan jeg så kun sige. Efter tonsvis af ydmygelser på Stamford Bridge fik City endelig revanche. Nå jeg kommer nu ikke for at hovere - men der er et spørgsmål som trænger sig på i den her sæbe opera med Bridge/Terry... Hvorfor buhede man af Bridge? Det er jo ikke fordi han er tidligere spiller men helt givet qua den her Terry gate.

Umiddelbart synes jeg jo, at det er ekstremt usympatisk at buhe af Bridge og hylde Terry. For hvad har Bridge dog gjort? Det er da Terry der har været et svin med sit underliv og gjort noget han ikke skulle have gjort!!!

Men hold op Bridge var super prof- Ignorerede fuldstændigt tilråbene og leverede - var med i en super sejr,
Manchester City http://www.cityfan.dk, Citynyheder siden 1999 Dansk Manchester City side på Facebook: https://www.facebook.com/Cityfan.dk
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Personligt er jeg træt af Bridge´s piveri. Han vil ikke spille på landsholdet, give hånd osv. Bare fordi at Bridge først stjæler Gudjohnson og Drogs´ humpe dukke, og så Terry derefter vil være med i legen (efter Bridge er færdig). Kom dog over det!

"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Et ganske fint og ret langt interview med Super Frank. Der er også lidt til damerne i form af en fotoserie, hvor han gør sig lækker i jakkesæt og lænestol.

http://www.dailymail.co.…ml?ITO=1490

I hvert fald slet ikke utænkeligt at det var fordi han nægtede at give hånd. Allerede da det skete kom der prompte buh-råb.
[b]Kaffe hos mormor der blir fest og ballade hele gaden er inviteret skal også ha kage[/b]
Buh-råbenen var helt sikkert en konsekvens af det manglende håndtryk. Jeg tror dog at publikum var ret delt, eftersom Bridge fik en rimelig afsked fra banen, da han blev udskiftet.
-
Forstår nu heller ikke at der er grund til at buhe af ham - han var en god spiller for os. Ikke verdensklasse, men god.

Siger bare jeg er ved at være træt af hans piveri, men mest af alt alle de folk der så travlt med at Terry rev hans "kone" rundt. Nej, det er ikke Bridge´s kone! De var gået fra hinanden.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Annonce