Snak

Mere indhold efter annoncen
@Saw

Og tidligere laver han også en, hvor han fører din glidende tackling let igennem over modstanderens ben.
Fuldstændig vanvittigt, at han ikke en gang får et gult kort.
CFC - Fan since Dennis Wise! 19/5-2012, A day never to forget.
@Schmitte:
Det er vanvittigt han ikke får rødt. Det er næsten lige så vanvittigt at Matic slap uskadt fra tacklingen: http://gfycat.com/EvenLoathsomeHound
-
Atkinson plejer ellers være en god dommer, men klart rødt til Burnley-spilleren i den situation.
@Foggy

Det er nu langt fra første gang, vi har problemer med Atkinson...
CFC - Fan since Dennis Wise! 19/5-2012, A day never to forget.
Minut 30, 33, 43, 69 kreativt af Mou
Carefree
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Spider

"Det lyder skræmmende realistisk, både hvad angår tidspunkterne og hvad angår udsmiderne. Men slut-halvfemserne er heldigvis ved at være nogle år tilbage."


Det tror jeg også du har ret i. I forhold til nattelivet kan jeg forstå på min svoger, som også er solbrun, at han ikke har været ude for noget lign. i gaden, overhovedet. Mine oplevelser er i bund og grund egentlig ligegyldige i den diskussion vi har haft(faktisk en okay god tone det meste af vejen), men grunden til jeg kom med mine eksempler, var mere fordi det virkede som om mange i tråden opfattede denne Paris-episoden som en enkeltstående tilfælde. Jeg tror da helt sikkert LANGT de fleste Chelseafans ikke sympatiserer med disse idioter, men man skal bare passe på med at bagatalisere sådan noget, undervurdere disse idioters betydning for fremtiden unge fans. Bagatalisering af enhver form for ekstremisme er for mig den gale vej.

Nå, men det her bliver min sidste indlæg i forhold til dette emne. Og Bosse, tak for anbefaling til næste godnatlæsning.
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
@ BS

Jeg kan nu ikke se, hvorfor det skulle være urimeligt. Hvis hverken CFC´s akademispillere får en stor karriere i CFC eller i andre klubber i de store europæiske ligaer, hvordan kan man så konkludere, at akademiet gør et godt stykke arbejde? Jeg forstår ikke, at trofæer på ungdomsniveau vejer tungere end de spillere, der forlader akademiet.

Men derfor kan de nuværende talenter sagtens vise sig at slå igennem - der er et par stykker, der virker interessante.

Det lader dog umiddelbart til, at de spillere, CFC køber som 18-19-årige, og som bliver lånt ud relativt hurtigt, er en bedre måde for CFC at tjene penge på talenter eller få unge førsteholdsspillere på.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
City har ikke problemer med at få straffe.
-
Straffet er korrekt nok, problemet er mere at vi ikke havde fået et lignende
Brøndby og Chelsea
Nej, Chris Foy kan finde ud af at dømme et korrekt straffespark.
Helt komisk oven på en sådan dommerpræstation, som vi blev udsat for i dag, med tanke på at det bliver givet nærmest inden kampen er startet, og at det er vores titelmodstander, der får det tildelt.
CFC - Fan since Dennis Wise! 19/5-2012, A day never to forget.
Annonce