Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvad kender du til ham? Og tror du han skal være en del af førsteholdet?
Han ryger tilbage til Reading på lån.
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Meh. Han bliver vist prompte udlånt igen.

Ha ha!
Ja, lige præcis. Jeg forstår ikke hvorfor folk himler op over denne forstående transfer, såfremt den bliver til noget. Tror man at vi så pludselig skal have 5 centerbacks eller hvad? Denne transfer sender ikke flere signaler om noget som helst, andet end vi før har købt spillere for at leje dem ud.
Tror vi på en stor transfer til sidst eller er det slut, folkens?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg håber på en stor transfer, men tvivler desværre.

Er sådan lidt... "Meh" over det her vindue.
Vi har fået 2 bud afvist på Marquinhos tidligere i dag.
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Nåh, ja, det var da altid noget. Hellere et afvist bud end slet intet bud.

Og hvis vi vinder ligaen alligevel, vil vi nok tænke "Godt vi kun købte Barbapapa og ikke ham den meget dyre!".

Tror I vi vinder ligaen?
Han kunne ellers have været en interessant spiller at hente, men så vidt jeg husker var det ikke småpenge PSG betalte i sin tid for ham, tvært i mod - så han kunne vel også gå hen og blive ret pebret hvis vores bud skulle accepteres.

Det lugter virkelig af panik og som en ikke særlig gennemtænkt Stones-plan, hvor vi må have taget for givet at vi ville få ham, siden vi nu smider bud afsted til højre og venstre på såvel kendte som helt ukendte forsvarsspillere.

@Kemosabe: nææ
Annonce