4´er (Terry afløser)
6´er back-up medmindre RLC får chancen og ikke udlejes
9´er med pondus nok til at tage kampen op med Costa som fast starter og en af de unge Bamford, Solanke eller Brown som 3. valg
Interessante pointer.
1)Har vi ikke allerede Ivanovic til at tage den? Vi kender trods alt kun noget til hans form som back. Han var da en nogenlunde centerback, i hvert fald som backup.
2)Jeg ser nu stadig ikke RLC som 6´er og vi jo allerede Mikel som backup.
3)Det lyder ufatteligt dyrt. Costa er allerede den 2. bedst betalte spiller i truppen og ud over en stor transfersum (for både Costa og den nye angriber), skal den nye angriber også have vanvittigt meget i løn. Det betyder yderligere, at en af dem skal sidde på bænken og giver det mening for os, at have enten dyre Costa eller en anden dyr angriber til at sidde og få splinter i numsen? Og hvis de skal dele spilletiden, vil vores "talent", som er 3. angriber, overhovedet få spilletid?
Det kunne være frækt at ligge et bud på Rooney . Der er kommet lidt stormvejr omkring hans position i United .
En 30-årig afdanket stjerne der allerede har toppet og så til £300K om ugen? Nej tak, så vil jeg hellere have Torres tilbage.
Og undskyld at vi ikke alle har en gymnasiel uddannelse.
Idet jeg ikke lærte meget andet end digt- og viseanalyse, skrive
essays, om romantisme og naturalisme o.li. i dansk i gymnasiet, antager jeg at ligger/lægger er noget man lærer tidligere.
Skulle der en dag komme et elfagligt spørgsmå, højst usandsynligt, så skal jeg nok huske at rette eventuelle fejl du måtte lave..
Hvordan virker en Tesla Coil fra Red Alert? Har jeg altid undret mig over.