Snak

Mere indhold efter annoncen
Forhåbentligt nogle spiller med masser af sult.

Er der slet ingen stærke rygter pt?
@Bosse

Jeg burde naturligvis have lavet en masse udråbstegn, en sarkastisk smiley og andet omkring Higuain rygtet - det var en joke med bold.dk eksperterne i klubtrådene

Hvad skulle Higuain dog i den klub?
Det var nu tydeligt nok.
Sure.


At United har gang i ham Bailly for 300 mio kan jeg ikke se skulle være en transfer der gør dem stærkere end os. Aubameyang til City derimod, ligner en fantastisk signing.

Hvis vi kunne smide svinet tilbage til Spanien og anskaffe Lukaku i stedet, ligner det umiddelbart en fin handel for os.
City med Aubameyang en signing fra at være virkelig uhyggelige. Nu hænger der selvfølgelig et spørgsmålstegn over Gündogan. Men med ham fit, Aubameyang og en forstærkning defensivt, ser det helvedes solidt ud. De stopper dog ikke nødvendigvis der. Aubameyang bør sikre at man kan holde mål-kadencen og rotere Agüero mere.
Man må formode at jagten på Antonio Rudiger er ovre efter hans knæskade som desværre ser alvorlig ud ... ærgerligt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Men nu er Aubameyang ikke engang tæt på at være City spiller...

Rüdiger er med sin ACL færdig som Chelsea transfermål.
The Blues. The Hornets. The Fire. Paulo Ferreira #19
Hvorfor er det vi ikke prøvet at hente Janssen?

Den pris der bliver rygtet er jo helt vanvittig, i forhold til de angribere vi bliver sat i forbindelse med.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
Angribere fra den hollandske liga er meget svingende i kvalitet, uanset hvor meget de scorede i ligaen. I den ene ende har du f.eks. Suarez og Pelle, i den anden ende har du Alfonso Alves, Dost og de Jong. Er Janssen en spiller vi vil satse på, når vi allerede har Costa og Traoré, samt andre talenter i folden?
Nu var det mest i forlængelse af at folk hungre sådan efter en ny angriber. Men Conte har oftest spillet med to angribere og i så fald, er Costa og Traore ikke nok. Jeg kan sagtens se fornuften i det "sats". 120 mil er ikke meget i moderne fodbold, så det kan lynhurtigt blive et røverkøb.

Costa, Janssen, Traore og evt Solanke i truppen, lyder ikke helt dårligt synes jeg.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."
At du ikke tror mig ændrer ikke det store for mig. Desuden er det vel også komplet irrelevant om du gør det.

Synd og skam med Rudiger. Han havde ellers profilen på en top forsvarsspiller. Er det ikke anden gang han får en korsbåndsskade? Fandme synd..

Han er rigtig nok færdig som transfermål nu, men hvem
Siger han ikke kan blive det i fremtiden.
Annonce