Snak

Mere indhold efter annoncen
Ja, Geddar.

Men han udtalte selv han ville komme til klubben om mandagen..

Men om det er mandag eller onsdag er vel underordnet.
moderator
Det er vel ikke videre kontroversielt hvis der lige går lidt tid før han for alvor træder ind i rollen. Der kan nemt være alverdens lavpraktiske ting der lige skal ordnes de første par dage.
https://kortlink.dk/sudv
Det kan du ha helt ret i og et par dage gør det ikke kontroversielt.

Jeg læste bare han skulle blive præsenteret idag og starte den daglige træning idag, men nu er der ´rygter´ om at det først er den 28, hvilket jeg synes er rimelig sent. Men det behøver så ikke være tilfældet. Tror også bare spændingen er blevet for meget for mig. ;)

- Fandt det her fra vores kære Levine-gut. Virker meget logisk.
http://www.getwestlondon.co.uk/sport/sport-opinion/antonio-contes-chelsea-unveiling-wait-11598590
Ja få nu bare lukket den handel..

Jo hurtigere handlerne kommer i hus jo bedre. Indtil videre er det kun blevet til 1 - Hvis man ser på vores konkurrenter, er vi noget bagefter.
Captain America. FCM
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg er helt på samme side som dig Gelmore!
Få så lukket den midtbanemand, og ret så fokus mod forsvaret.
Bats og kante ville bestemt, i mine øjne, være godkendt. Forhåbentligt bliver det Napolis CB som den næste...
Rygte lige nu omkring at der bliver smidt £34 Millioner på Joao Mario.

Så synes ikke han viste noget særligt for Portugal under EM. De spillede selvfølgelig også i perioder meget defensivt.


Plus at vi igen er ude efter Arda Turan - det håber jeg godt ikke sker.
Captain America. FCM
Sources at the club?s Cobham training ground reported that Costa has returned in good condition and looking lean


Det var da dejligt!
It\'s a ducking disgrace!
Lad os håbe han er skarp fra start
Captain America. FCM
Rygte lige nu omkring at der bliver smidt £34 Millioner på Joao Mario.

Godt nok er penge ikke hvad de har været, men manden er langsom som Cesc og ikke specielt meget stærkere, så han vil med jævnt høj sandsynlighed have nøjagtigt de samme problemer, og oven i det er han meget langt fra lige så god som Cesc på bolden.

Han kan slå gode afleveringer i pordugisisk fodbold? Som Mou sagde for nogle dage siden, hvem kan ikke slå gode afleveringer når man ikke er under pres?

Så ville jeg egentlig hellere gå efter Man Utds overskudslager. Schneider skulle ifølge rygterne ikke være limet fast til holdet og Blind kunne også være et forsøg værd. Og med fx Schneider, Kante og Matic og måske Ake næste år, så skulle vores midtbane være tilstrækkeligt solid til, at vi ikke længere har åbent hus ned gennem midten.

Men det afhænger jo selvfølgelig også lidt af, hvad Conte vil på den taktiske side. Hvis vi pinedød skal gøre tingene sværere end nødvendigt ved helt formålsløst at spilde en ekstra mand på at dække op i et område hvor bolden er ufarlig, hvilket generelt er hvad der sker med to angribere foran, så vil det selvføglelig kræve betydeligt mere fra de andre spillere bagved.

Jeg har dog mere end svært ved at se en situation, hvor Mario faktisk er en forstærkning. Men bevares, jeg ser ikke portugisisk fodbold, så det eneste jeg dømmer på, er en meget forglemmelig EM-turnering og hvad jeg ellers kan læse mig frem til.

Det slår mig dog, at hvis en spiller virker "langsom" og "klejn" i portigisisk fodbold, så er rollen som midtbanemotor i lige præcis PL måske ikke oplagt. Specielt ikke for et hold, der i forvejen mangler fart.

Plus at vi igen er ude efter Arda Turan - det håber jeg godt ikke sker.

Min første reaktion var noget tilsvarende. Hvad fanden går der nu galt for klubben? Men ved nærmere eftertanke er det måske ikke helt tosset. Prisen er nok til at overkomme, han er fornuftig på bolden, og han har en fortid i Atletico, så han er bekendt med at skulle arbejde for føden.

Jeg er ikke ligefrem i ekstase over rygtet, men helt tosset er det umiddelbart ikke.
Annonce