Snak

Mere indhold efter annoncen
Der er dog den lille forskel, at de tre har præsteret fornuftigt i en stærk liga over en længere periode, og derudover beviseligt har de fysiske kvaliteter til PL.

Mario har været okay i Portugal, bliver i den kontekst beskrevet som hverken hurtig eller stærk, og har endvidere haft en skuffende slutrunde.
Sandt. Omvendt kan man så sige, at man i hvert fald skal passe på med at dømme en spiller man intet kender til, ud fra en slutrunde. Landsholdsfodbold vil altid være en mærkelig størrelse.
Sky sports melder at Kante stadig forhandler med Leicester om en forlængelse
Hvor dog glæder mig til at Conte bliver præsenteret Idag på der officielle pressemøde.
Skal blive godt at høre hvad han har at sige.

Tror vi går meget bedre tider i møde.
Bare man ser billederne af manden på træningsbanen igår får man allerede et smil på ved at se den passion og udstråling han lægger for dagen.
Hehe, brætmand. Har man et lille man-crush eller er det mere perspektivet i forandring fra sidste sæson der glæder dig?
Kan man se den live andre steder en Chelsea TV hvor man skal være Fan Club + medlem?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg håber sandelig, at vi får fat i Gabigol. Nu har den været oppe og vende et par gange i medierne, hvor vi skulle have afgivet et bud, hvor han også selv har udtalt, at han lige pt. ikke ved, hvad fremtiden bringer. Tror virkelig, at vi ville fortryde at misse sådan en spiller. Lidt a la dengang vi missede signingen af Neymar
KHS

du skal bare downloade appen "Chelsea News" de viser live gratis
Robert

Haha, ja jeg ved det næsten heller ikke selv. ;) Kan godt se det virker lidt suspekt...

Ej, jeg synes bare det er fantastisk med en træner der er så engageret og opfører sig som os fans på tribunerne og hjemme i stuerne. Hans passion og gejst smitter meget af og jeg skal da gerne indrømme at jeg ser frem til forandringerne der helt sikkert kommer. Nu har vi prøvet at spille både det fysiske og det tekniske tika-taka bold.

Nu glæder jeg mig til (forhåbentlig) noget tempofyldt fodbold med 11 mand der løber og spiller med hjertet uden på trøjerne! Ja, jeg elsker at se flot fodbold og hurtige 1-2 afleveringer, men at se et hold som takler, løber og fighter for hver bold er mindst ligeså fantastisk at se.

Jeg har fulgt Chelsea siden 98 dengang jeg var i Parken og se dem mod FCK. Sad helt nede i hjørnet hvor Dennis Wise tog sig af hjørnesparkene. ;) så det er efterhånden en masse man har været igennem som Chelsea fan, og jeg har virkelig en god fornemmelse med den her træner. Jeg håber bare klubben er villig til at lade projektet udfolde sig i mere end 8-12 måneder!
Tak for det. Jeg fandt ud af det :)

"jeg håber jeg kan udvikle den lille flamme i holdet til et blazin´ inferno" - shit jeg glæder mig til at følge holdet i denne sæson!
Annonce