Snak

Mere indhold efter annoncen
hvad snakker i om?? Chelsea kampen bliver jo vist på canal 9 :)
Chelsea <3 Savner Jimmy Floyd Hasselbaink og Eidur Gudjohnsen Liverpool- You only got A history!
Der kan man bare se, men det bliver nu stadig livestream for mig :-)
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Det ser ud til at McEachran starter inde sammen med Bruma, Kakuta, Aanholt og Sturridge. Mens Mellis og Borini er på bænken.

http://www.mirrorfootbal…585357.html
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Chelsea kampen bliver jo vist på canal 9 :)

Kanal 9 har ikke længere rettigheder til at vise PL kampe, men Kanal 5, derimod viser jer på lørdag.


Havde lige overset Mickey Mouse-cup kampen i aften, my bad.
Y. N. W. A. - #JFT97
den artikel tror jeg ikke man skal lægge det store i, men det kunne selvfølgelig være interessant. Ancelotti har fx pointeret at Lampard ikke er klar til at spille endnu...

@Torres-debatten: Manden er konstant skadet og har en træls attitude på banen. Han er dygtig, ja, men der er godt nok andre spillere jeg væsentligt heller ville smide ½ mia. kr. efter - Agüero, Higuain, Pato - for bare at nævne tre. Og Adebayor?! nej, nej og atter nej!!!

og hvad er det med Kalou, du synes gør ham ustabil?! han er eksplosiv, godt blik, god placeringsevne. Indrømmet - han kunne godt arbejde lidt på sine afslutninger, men har er jo stadig wing, og som sådan synes jeg han er giftig!
Zola & Clarke - a match made in the furnace under the Bridge!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@ThePensioner

"og hvad er det med Kalou, du synes gør ham ustabil?! han er eksplosiv, godt blik, god placeringsevne. Indrømmet - han kunne godt arbejde lidt på sine afslutninger, men har er jo stadig wing, og som sådan synes jeg han er giftig! "

Lige nu er han giftig, men jeg frygter lidt hans bundniveau. Hans afslutninger er som du skriver ikke altid alt for skarpe, men som wing, synes jeg hans indlæg og træffe de rigtige beslutninger er ikke prangende, men som også skrevet kan det være han overrasker. Synes det han er bedst til har han ikke vist særlig meget i denne sæson, nemlig at drible og "snyde" en modstander. Han er måske vores bedste dribler og vil gerne se ham tage lidt mere chancen når han står mand-mod-mand-situationer.

"Og Adebayor?! nej, nej og atter nej!"

Ved godt det ikke er populært, men må sgu tage hatten af for hvad manden kan foran kassen :-)
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
syntes kalou har gjort det ganske fint i denne sæson. hans afslutninger er ringe, men har har stadig formået at score 4 mere eller mindre lette mål, på trods af han kun har startet inde i 2 kampe. :) tror han får sit gennembrud i år.
Chelsea <3 Savner Jimmy Floyd Hasselbaink og Eidur Gudjohnsen Liverpool- You only got A history!
hm, måske hvis man kunne finde en mellemting mellem Ade og Kalou... Hvordan med ham der Lukaku - nogen der har set ham spille?
Zola & Clarke - a match made in the furnace under the Bridge!
Adder badder til Adebayor. Bevares, han er en rigtig god spiller, men der er mange andre PL angribere jeg hellere ville have. :)

Kalou mener jeg absolut har klassen til Chelsea.
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
Vores lineup til i aften :)

Krul, Taylor, Coloccini, Campbell, Ferguson, Ranger, Vuckic, Smith, Jonas, Ameobi, Løvenkrands.


Viser lidt om hvor seriøst vi tager kampen :)

Chelseas lineup

Turnbull, Ferrerira, Bruma, Terry, Van Aanholt, Benayoun, Ramires, Zhirkov, Sturridge, Anelka, Kakuta
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Annonce