Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg må sige det er imponerende hvad Chelseas U-18 har gang i videre til FA cup finalen efter 9-2 over to kampe mod Spurs. Dog er det ærgerligt ingen af disse spillere får chancer på førsteholdet!
Conte imponerer mig mere og mere i denne sæson. Hans vildskab på sidelinjen til hans målfejringer og til hans måde at sætte holdet op på. Jeg er kæmpe fan.
@Brætmand - 100% enig!!

@BS - Kampvurdering
Jeg synes vi skal overgå til samme system som WAGNH bruger, altså en skala fra 1-10 ... det kunne være sjovt at spotte hvor forskelligartet vi ser kampene og de afgørende spillere (nuancerne i det).
Hvor plejer folk at købe billetter til hjemmekampene ?
Jeg har ført oprettet medlemskab for at købe, men det virker omstændigt. Køber man gennem div fodbold travel sites, så koster det kassen.
Lampard = Prl midtbane konge S12.
Jeg har 1 gang købt gennem fanklubben og 1 gang gennem rejsebureau ... kommer an på om du vil have en social tur med andre Chelsea fans eller bare vil derover alene med en kammerat eller flere.

Priserne gennem rejsebureau er dog ude i hampen som du selv beskriver.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
den danske fan club ?

Jeg har fundet noget via dem her :
https://alwaysfootball.dk/butikk/chelsea-vs-sunderland-2?utm_source=visitfootball&utm_medium=referral&utm_campaign=fodboldrejser

Er der en som har erfaring med dem? det virker lækkert med 3 retters og vin inden kampen. :D
Lampard = Prl midtbane konge S12.
Min bedre halvdel og jeg har også planer om at tage til London og se fodbold. Vi sigter efter opgøret mod Palace d. 1 april. Jeg har undersøgt mange forskellige steder i forhold til tilbud og samlede pris og så videre.

Vi vil gerne være i London fra fredag tidlig morgen og til søndag eftermiddag. De priser jeg umiddelbart selv er stødt på for flybillet, hotel med 2 overnatninger og kampbillet ligger på ca. kr. 8.500 - kr. 9.400 for 2 mennesker.

Det er lidt småpebret, men det er vel det, det koster for sådan en oplevelse som vi søger?
@Robert
Det lyder desværre som prisen for et arrangement for 2 personer - jeg har været i Manchester og se Chelsea på udebane, det var peberet vil jeg sige!!

Priserne er godt deroppe af generelt.
Det også de priser jeg får frem.
Min far og jeg vil dog gerne over til Sunderland kampen og der er prisen lige lidt dyrere pga de forventer pokal overrækkelsen finder sted.

Det jeg har fundet er dog 7000kr for 1 nat, men med 3 retters mad, vin og vand inden kampen, og med free drinks bagefter.
Lampard = Prl midtbane konge S12.
SørensenFC
Den danske fanklub eller gennem True Blue medlemsskabet - der er muligheder begge steder.
Kampen du henviser til at sæsonafslutningen, hvor spillerne har børn og hustruer ned på banen efter kampen - den er mere bekostelig men kunne være fantastisk at opleve.
Annonce