puha, Kalou har haft nogen store, Mikel spiller for fedt, men Zhirkov skuffer mig igen...og Essie har ikke lavet så meget andet end et mål, men det er selvfølgelig også ok...:-)
Zola & Clarke - a match made in the furnace under the Bridge!
Kalou med 2-3 kæmpe chancer som han naturligvis brænder.. Han er fantastisk til at placere sig, men ufattelig uskarp.
Spillet så bestemt udemærket ud, især mod slutningen af halvegen. Forsæt på samme måde! Chelsea vinder jo nærmest alle tacklinger, og er altdominerende.
Desværre sidder man med en dårlig fornemmelse hver gang ham Dembele får bolden. For satan han kan drible.
Essien havde virkelig mange fejlafleveringer i starten af kampen, men er kommet fint efter det. Boss virker stadig rusten, så det meste af spillet foregår i venstre side med Cole/Zhirkov/Malouda.
Der mangler helt klart en Lampard til at centrere spillet bare en anelse
"Ja det er sgu lidt ærgerligt at kapitalisme her i Europa ikke er så stærk som i USA, hvor man bare kan bestikke nogle kommunal-politikere og få købt nogle grunde rundt om SB til at udvide den :- ) "
Ren Chelsea-logik.
"The problem with my life is that I've said too much shit in the past and no-one forgets it"
Synes Zhirkov er bedre end Ramires og bedre end de andre kampe han har spillet centralt. Bosingwa dribler ALT for meget også de steder hvor han ikke skal.
han har selvfølgelig bidraget med lidt offensivt, men synes han virker lidt desorienteret nogen gange - som han har svært ved at placere sig rigtigt. Og så gælder det altså ikke at bruge "spiller bedre end Ramires" som argument :-)
Zola & Clarke - a match made in the furnace under the Bridge!