Snak

Mere indhold efter annoncen
Super kamp af Anelka som virkelig har budt Torres op til dans i kampen om en plads i start 11eren. To sejre i træk ude i ligaen er da fremskridt!
-
Positivt, hvis Anelkas performance er et resultat af den øgede konkurrence om pladserne, med købet af Torres!
Det kunne i den grad gøre spillerne sultne igen, hvilket har manglet lidt de sidste 3-4 måneder.
- Hvis det er tilfældet må man sige, at Anelka og Kalou ikke har spillet sig længere væk fra en startopstilling i dag!
JT, Captain, Leader, LEGEND
Ja, vi antog vel alle, at det var ham, der måtte vige pladsen, men som det så ud idag, burde det være Drogba istedet.
Fantastisk kamp af Anelka i dag, og så prikken over i´et, med en lækker scoring til sidst.

Rigtig flot 2. halveg af hele holdet i dag, hvor de styrer kampen. Skønt!
Sikke en præstation, der var jo nærmest tale om en magtdemonstration. Kan ikke huske hvornår vi sidst har spillet så godt rent offensivt. Vi kunne ha scoret et tocifret antal mål og kun manglende skarphed samt uheld gør vi ikke scorer mange flere mål.

Anelka var outstanding og isærklasse vores bedste mand idag. Vi spiller som et hold idag og alle bidrager med noget konstruktivt (måske nok med undtagelse af Drogba). Det lader til at klubben har fået den ønskede effekt fra spillerne med gårsdagens handler og at flere spillere har indset at den ikke går længere med en gang alibibold og det går nok attitude. Lad det blive startskuddet til en række sejre tak.
come on Chelsea
Mere indhold efter annoncen
Annonce
De styrede vel hele kampen efter Sunderland kom foran 1-0. De var ikke meget oppe ved vores mål.
-
Terry spillede også (igen) en virkelig solid kamp og kunne også have scoret et mål mere.

Selv med sin kroniske mangel på hurtighed er han en formidabel spiller. Tænk hvis han ikke var så slidt, som han desværre er.
http://footyroom.com/sun…ea-2011-02/

Højdepunkter fra kampen idag. Anelka var jo helt fantastisk - godt at se! Det bliver spændende at se hvor Torres kommer til at passe ind, men der har jeg tiltro til at Carlo har godt styr på sagerne. :)
Jeg er sådan set ligeglad med din mening. Forkælet.
Jeg må nok sige at jeg stadig er lidt målløs over den præstation Anelka leverede i går, ikke for at fornærme Milan-folk og Kaka-fans, men hold kæft han mindede meget om Kaka i sin bedste tid. Det var helt sikkert en form for generalprøve CA ville lave med diamanten igår. JT er også helt tilbage hvor han skal være, hvis vi skal vinde noget i år.

Hvis man skulle være lidt negativ, så fik Drogba ikke nok ud af de mange bolde han fik, men tvivler nu på at han ville blive ofret for at gøre plads til Torres. Essien synes jeg stadig mangler noget for at nå sit gamle niveau, det var lige før Mikel var længere fremme end Essien i går. Mikel synes jeg stadig mangler lidt selvtillid, han virker lidt lige som Ramires i starten, når folk kom på tæt på ham laver han fejl. Bosingwa var god fremad banen, men man sidder hele tiden med en fornemmelse af at han vil klokke i det når det kommer til det defensive.

Derudover var Cech, selvom der gik to mål ind på ham stadig i særklasse(på nær det første mål).

Virkelig en fed kamp, og nok en endnu federe kamp hvis de streams ikke gik ud hver 15min.
Hellere et usundt legeme end en fordærvet sjæl
Jeg må nok sige at jeg stadig er lidt målløs over den præstation Anelka leverede i går, ikke for at fornærme Milan-folk og Kaka-fans, men hold kæft han mindede meget om Kaka i sin bedste tid.


Så må Anelka være verdens bedste pt., med stor distance til både Messi og Ronaldo:)
AC Milan Campioni D\'Italia 2011. Forza Rossoneri!
Annonce