-Derudover kan jeg næsten kun grine af tanken om Tammy som en angriberprofil med +20 mål pr sæson.
Var det dine indlæg som vi misforstod som arrogante og nedladende? Der var vi godt nok galt afmarcherede!
We know what we are
-Derudover kan jeg næsten kun grine af tanken om Tammy som en angriberprofil med +20 mål pr sæson.
At du øjensynligt vil have -alle- kampe med giver ikke megen mening.
Jeg opponerer imod din kommentar om at modstanderens træner lægger er særligt fokus på Willian. Det gør de ikke og har ikke gjort det, da der i hele hans tid i Chelsea har været andre og mere farlige spillere.
At du vil lægge ord i munden på mig (ligesom med alle andre) står for din regning.
Din analyse er mildest talt mangelfuld.
Det er næppe realistisk, at fire spillere tegner sig for meget mere end 55% af målene. Ikke mindst fordi så mange kampe, giver behov for rotation.Det er da fjollet at påstå.
...men det er da realistisk, at fire spillere kan stå for 55% af alle mål.
Det er jo også præcis det jeg skriver. Baggrunden for min antagelser er, at Chelseas fires mest scorende spillere står for 55% af alle mål.Nej, du skrev at det næppe er realistisk, at fire spillere står for mere end 55% af alle målene. Jeg har netop påvist, at det er realistisk, at de gør det. Både i eksemplerne med Liverpool og Chelsea er tallene langt højere. I Citys tilfælde er det lige til grænsen, men stadig mere end 55%.