Snak

Mere indhold efter annoncen
Er det en med en ide om hvordan vi stiller op? Har ikke hørt om nogle skader og RLC + Abraham er fit igen. Luksus problem for Frank ser det ud til. Er Kante skadet?

Håber på:

Kepa

James - Rudi - AC - Alonso

Kova - Jorginho - RLC

Pulisic - Abraham - Mount
"Der falder ikke et eneste blad af et fynsk bøgetræ, blot fordi et par svin gnubber sig op af det" Richard Møller Nielsen
Jorginho har karantæne ... så den holder ikke MVM :)

Kepa

Dave - Rudi - AC

James - Kova - Billy - Alonso

Pulisic - Abraham - Mount

Jeg tror vi kommer til at spille 3-4-2-1
spændende at se om drengene er klar til kamp i morgen mod et forventeligt meget defensivt orienteret villa mandskab

Skulle man gå ud fra tidligere form denne sæson. Så ville man lige nu side med fornemmelsen af at Chelsea sender den "gave" tilbage som de lige har fået i går. Det har vi faktisk været ret gode til de sidste 2 sæsoner nu. Men det bliver meget spændende at se hvordan formen er på spillerne og om man bare er klar for start. Håber på en walkover som for alvor kan sende os afsted og sikre CL.
Tror ikke RLC allerede starter inde. Lampard lød begejstret men samtidig meget forsigtig da han talte om netop ham. Man vil nok se Ruben få mere og mere spilletid fra bænken i starten, imens at han løbende bliver vurderet ift hans skade og fitness. Det lød i hvert fald som om at man havde tænkt sig at spille ham stille og roligt ind, lidt ligesom man så med CHO.

Jeg forestiller mig også den opstilling som @Wise skriver. Ved ikke om Kante er klar til at spille, men hvis han er så er det nok ham og Billy der bliver skiftet rundt. Muligvis Zouma ind i stedet for Azpi i en 3 mands? Nok ikke det mest populære valg, men jeg er nok også ved at være lidt træt af Azpi selvom jeg elsker den mand.
@Vince
Jeg tror fuldt og fast på at Lampard har gjort sit arbejde med at fortælle de unge millionærer at det er nu det gælder og at attituden med at det går nok med 80% indsats er parkeret med det program man kigger ind på.

Tror det bliver ualmindeligt svært at holde den 4. plads og United bag os - men så længe bolden er rund :D
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg håber du får ret! Chelsea har skuffet mig mange gange og det sidder nok stadig lidt fast i mig :)
Top 4 kommer til at føles som et langt og sejt ræs, selvom der kun er 9 kampe tilbage. Så når United "snubler" så skal det bare udnyttes. Og selvom der ikke er nogen nemme kampe, så er Aston Villa vel næsten noget af det bedste vi kunne starte imod.
Villa var faktisk ret gode i deres første kamp tilbage, og har alt at spille for.

Det er helt umulig at spå om noget disse dage, men jeg tror de bløde midterhold, SOM Everton, Burnley og Palace er de bedste at møde. Muligvis også Norwich og Watford, som er brugt hele pausen på at klage og undgå at spille mere bold. Norwich, om ikke andet, så slet ikke ud til at være der mentalt.
Jeg tror at Leicester ryger ud af top 4. Deres program er klart det hårdeste i forhold til os og United. (Edit: selvfølgelig skal Chilwell score åretsmål i overtiden, det er klart).
Ja hold da op. Var faktisk ikke klar over at deres program var så svært. De mangler stadig Everton, Arsenal, Tottenham, Sheffield og United.

Edit. Og selvfølgelig scorer vores kære Chilwell til 1-0 i 90 min...

Edit igen. Nevermind! Watford udligner til 1-1. Sådan!
Ha ha Vince. Vi laver lige en Edit mere!!
Annonce