Snak

Mere indhold efter annoncen
Lynild, på nuværende tidspunkt er det ikke oplagt hvad vi skulle bruge Ake til. Han var fantastisk som breddespiller, da han kan dække CB, VB, DM. Det er ret bredt.

Men han skifter jo nok ikke tilbage for at være universal-indskifter, og han er ikke som jeg ser det en forstærkning som førstevalg. Han er lidt for lille til at være en bæredygtig CB i en 4-back, han har ikke spillet VB i evigheder, og vi har ikke brug for ham som DM.

Det er reelt af samme årsag, at vi ikke bare kan skubbe Azpi ind som CB uden straks at komme i problemer, fordi alle hold med tonser-angribere begynder at spille med høje bolde i hans område. Jeg har stadigvæk nogle gange ubehagelige flashbacks til en duel mellem Azpi og Dele Ali, tilbage under Conte.




FYI ... hvis I ikke allerede kender denne side, så samler den faktisk en del info fra eks. Chelsea og diverse online medier

https://www.newsnow.co.uk/h/Sport/Football/Premier+League/Chelsea
Det er også den jeg bruger mest når jeg skal have mine Chelsea nyheder :)
Newsnow er du en utrolig useriøse "søge maskine" den opsamler ALT der skrives på net uden nogen form for sotering, der er ingenting der giver mere clickbait shit end den der.

Den kan ikke bruges til nogen form for nyheder ud over goship, men er det det man søger ja så ;)

Det er lidt sportens se og hør eller hvad nu de lorte blade hedder.

Når det så er sagt kigger jeg selv på den fra tid til anden for at se hvad "rygter" den har fanget.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Newsnow samler dog også gode artikler. Den akutelle om hvorfor Kanté ikke er vores bedste midtbanespiller er velovervejet og velskrevet.

Der er selvfølgelig rygter og alt det andet gøjl, men leder du efter gode artikler, er det ligeledes en fin side.

Jeg kan ikke se hvor din hårde kritik har grobund, men det er selvfølgelig op til dig selv.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så du kan ikke se når 99% af alt den indeholder er rygter, sladder og klik bait ? (% indsat for ikke at vide det korrekte tal men give dramatisk flair)

Det er klart følger man den form for news reporting som sin kilde uden sortering vil man godt nok blive snydt mange gange, halvdelen af indslag er jo dalyfail, og direkte opfundet historier.

Anyways det er mig jo udvedkommenen hvordan man finder sin info, den side kræver bare super bullshit detector.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Mega underligt indlæg KO men ikke overraskende .... det var til info og kan du ikke lide den info er det din egen sag, men du har åbenbart brug for at holde dig selv kørende, what ever makes you tick!
moderator
@KO

Man kan nemt filtrere de værste fra derinde. Det kræver lige en håndfuld minutter, men derfra er det en god løsning. Også til at samle blogindlæg fra favoritterne.
https://kortlink.dk/sudv
Geddar

Det skal jeg ikke kunne sige da jeg ikke har en bruger og giver det ekstra funktioner som mulighed for at "blackliste" sites så trækker jeg da gerne min vurdering af den del tilbage pga uvidenhed, de sidste det ved jeg ikke 5-10år? har jeg personlig selv brugt den men med 100% forståelse for denne type sides opbygning og med streng kilde kontrol af alle opslag.

I bund grund handler den side kun op kliks (lige som så mange andre) men især en side der ikke selv laver sine opslag er det lige så godt med Fake news som real news og hvad jeg har set (igen kan være men mangle af bruger) så er den ret useless da du skal kigge på 50-60 opslag for at finde 1 seriøse.

Og besidder man ikke selv den disiplin det er at undersøge for man reposter ja så får man alle de her latterlig rygter der tit findes på bold og internet i det store hele. (Jeg hader virkelig med en passion mindless repost af ting man har læst uden nogen form for sortering)
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Du er fandme en underlig fisk KO ...
alle dine påstande om at folk ikke undersøger sagerne inden de poster, hvor får du den slags sludder fra? Det var et link til et opsamlingssted for historier og blogs - det er sgu lettere arrogant at påstå dine kilder er de eneste rigtige
Annonce