Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
@cfever

Men en del af konteksten er så også at i har flere nye pokaler i skabet, og at i formåede i Lampards første sæson at kvalificere jeg til CL, endda med mange egenudviklede talenter. Er der, trods en tabt finale, ikke grundlæggende grund til at være ret positiv? I det lidt større billede altså.
https://kortlink.dk/sudv
Alt jeg har kunne finde om sagen var at Lampard ikke ville love Luiz en fast start plads at han skulle indgå i rotation med de andre andre og det forlyder han fik at vide han var på lige fod.

Det var ikke nok for ham så derfor var det bedst han fandt et andet sted at spille.
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
Mercenary

I min bog er Luiz på omgangshøjde med rotten Courtois - der er jo heldigvis personlige holdninger til den slags og lidt forbandelser og eder efter et nederlag over ligegyldige ting holder Arsenal fans sig sjældent tilbage fra ... så er vi tilbage ved udgangspunktet

At køre så hårdt på Cfever virker lettere overgearet og politimand agtigt. Luiz er et svin, en joke og en forræder, sådan er det ;)
Selvfølgelig er der det Geddar, jeg er overordentlig positiv, men derfor er der sgu ikke fedt at tabe en finale i en turnering, vi har lagt mange kræfter i.

Mercenary din kausalitet er omvendt og du bringer intet nyt.
We know what we are
moderator
@Wise

Igen, det er ikke irritation over skiftet vi undrer os over, men irritationen over Luiz ageren efter slutfløjt.
https://kortlink.dk/sudv
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
@cfever

En tabt finale er altid røvsygt. Især efter en tvivlsom dommerpræstation. Om ikke andet kan det være det sætter lidt mere speed på de sidste handler for jer.

Og tak for kampen i øvrigt.
https://kortlink.dk/sudv
Fair nok. Men det gør du jo heller ikke selv, Wise. Jeg har da talrige gange set dig opsøge konflikter med Liverpool-folk herinde, hvor det var totalt unødvendigt.

Husker noget med Kepa/Alisson bl.a., men den må vi nok hellere lukke ned ;)

Anyway, synes I har stor grund til optimisme.
Mercenary
Jeg kan faktisk ikke erindre jeg har skrevet noget som helst i en Liverpool tråd udover tillykke ... hvis du nu vil bringe en eller anden vinkel i spil for at retfærdiggøre dig selv ... spejløvelser er lidt ungdommeligt og sjældent særligt brugbart

Øv bøv bussemand
Selvom det var en ringe dommerpræstation, så var det sgu ikke det der afgjorde det. Aubameyangs kæmpe lommer havde desværre plads til et 5-mands forsvar i går og som jeg også skrev så synes jeg Arsenal var bedst i 80 minutter af kampen - og så vinder man typisk.
We know what we are
Ungdommelig kan jeg godt leve med.
Annonce