@Wise Skulle til at skrive lige præcis det samme. Ved godt at vi ikke ville få ham til samme pris, hvis de overhovedet gider at sælge til os. Men for satan hvor ville det have været en god løsning. :)
Gilmour er da stadigvæk ude med den skade, ham samlede op og blev opereret for i slutningen af sidste sæson, er han ikke? Og Ziyech er mig bekendt ude i nogle uger endnu med det "vrid i knæet", som tog ham ud af venskabskampen. Og Chilwell er vel heller ikke med endnu grundet hælskaden. Endelig har Silva vel ikke været med i træning længe nok til at være aktuel starter?
For helvede BS. Jeg kan jo snart ikke finde rundt i hvem vi har til rådighed mere med alle de skader, karantæner osv. :)
Ziyech/Chilwell er begge skadet og Silva er lige troppet op til træning. Derfor de stå under "ønsket startopstilling" og ikke den opstilling vi forventer. :)
Brighton kampen kan nemt blive en udfordring af de helt store og en skidt general prøve før Liverpool på Broen .... det er skidt med alle de skader og dårlig forberedelse grundet COVID-19
Enig Wise. Jeg sidder egentlig heller ikke med en særlig optimistisk fornemmelse. Det er stadig "det samme" hold som havde problemer sidste sæson. Samme forsvar og samme målmand. Så kan man jo bare håbe at Werner og Havertz slår til fra starten, selvom jeg forestiller mig de begge skal bruge lidt tid før de ordentlig kommer i gang. Forhåbentlig har vores nye defensive coach gjort noget ved det forsvar.