Snak

Mere indhold efter annoncen
Vi vinder pokalen med flest offside mål er jeg sikker på
Ved kommentatoren at Mount og Pulisic ikke er samme person??
Det er Dave der er offside
Så går Mount ned på midtbanen - for det har jo virket alle de andre gange
Tuchel gør det heller ikke.
"Der falder ikke et eneste blad af et fynsk bøgetræ, blot fordi et par svin gnubber sig op af det" Richard Møller Nielsen
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis Tuchel virkelig har planer om at udfordre City næste sæson, så bør han gøre alt for at ledelsen henter minimum en midtbane spiller. Man vinder simpelthen ikke ligaen hvis man har tænkt sig at fortsætte med Jorginho og Kovacic.
Må man godt hade en spiller man kun kender fra tv?
Det bliver snart 3-0. Vi sejler totalt
"Der falder ikke et eneste blad af et fynsk bøgetræ, blot fordi et par svin gnubber sig op af det" Richard Møller Nielsen
Vi er gode til at skabe lige ved og næsten chancer, men vi har rimeligt intentionelt ikke nogen folk på banen, der er specielt gode til at konvertere dem, netop ud fra den vurdering, at som offensive spillere så må nævnte trio jo kunne finde ud af det før eller siden. Men når man beslutter at spille uden rigtige målscorere, så må man også forvente, at man nogle gange løber ind i stimer af brændte chancer.

Og i dag har front-trioen så en af de umulige dage, hvor de bare ikke kan ramme noget som helst. Det er lidt halvdårlig timing, at de alle har det samtidigt, men det sker jo. Det er ikke første gang, vi har det problem, og jeg skulle mene, at vi også så det nogle gange under Lampard.

BS

I Lampard tiden scorede vi da på alle chancer ;-)

Men ja, det er bare virkelig dårlig timing. Og hvis de så sørger for CL pokal i næste weekend, så er alt jo tilgivet!
"Der falder ikke et eneste blad af et fynsk bøgetræ, blot fordi et par svin gnubber sig op af det" Richard Møller Nielsen
Annonce