Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er enig i at Mount bør få en længere pause - han er en skygge af sig selv efter sommerferien
Det er godt nok en ekstra defensiv tilgang vi har i dag. Selv Mount virker til af skulle have mere fokus på det defensive end offensivt. Havertz rammer ikke dagen, Mount kan ikke nå frem når vi er offensive - og de gange han har været det, har det ikke virket for ham. Det gør at Lukaku er meget alene.

Det kunne måske give mening at få Werner og hans fart ind, når det er den tilgang der er lagt for dagen.
Mount ser træt ud, men pointen er at han stadigvæk gør et solidt stykke arbejde, selv om slutproduktet på bolden er ret fraværende.

Sæt en Ziyech eller lignende ind i stedet og pludselig er Spurs´ offensive pres direkte ned på en meget mindre beskyttet Jorgi, frem for at Mount konstant er stødpude, der forhindrer Spurs i at finde roen. Og fordi Spurs konsekvent forcerer lige omkring Jorgi, så taber de bolden til enten ham eller Silva / AC bag ham.
Viasat sætter gang på gang nye rekorder i dårlig kommentering af kampene - der er altid en favorisering af et af holdene og desværre er det åbenlyst tydeligt at de kære Viasat folk IKKE formår at forholde sig neutrale. Eneste alternativ er vel at undlade at se kampene med mindre nogen har en stabil britisk tv pakke, hvor man kan se Chelsea hver weekend ?
neste alternativ er vel at undlade at se kampene med mindre nogen har en stabil britisk tv pakke, hvor man kan se Chelsea hver weekend ?

Jeg bruger personligt soccer streams 100. Kvaliteten er for det meste okay, og kampene er næsten altid fisket fra en engelsk kanal. Jeg har faktisk ikke oplevet at se vores kampe på dansk endnu.

I dag er det Sky Sports.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ret lige kamp indtil videre. Kan nemt gå begge veje.
og så Mølby / Kjær i pausen - så kan man ikke glide længere ned på lorte listen ... Grønkjær kæmper febrilsk for at komme med i den lukkede forening de to klovne repræsenterer
Grønkjær gør i hvert fald et fremragende stykke arbejde i at vise han ikke er biased når det kommer til Chelsea. Så meget at man næsten kan sætte spørgsmålstegn ved om han overhovedet vil Chelsea noget godt.
Det var da noget af en defensiv indskiftning selvom Kanté og kova begge kan drive bolden frem. 2 angribere oppe foran?
Syntes det er en perfekt udskiftning med Mount.
Chelsea fan siden midt 90’erne Glasset er så halvt fyldt at det næsten flyder over.
Annonce