Snak

Mere indhold efter annoncen
Det her er vanvittig læsning ... sidste 4 hjemmekampe

https://pbs.twimg.com/media/FGw3L-LWYAIdOgo?format=jpg&name=900x900
Det her er vanvittig læsning ... sidste 4 hjemmekampe

https://pbs.twimg.com/media/FGw3L-LWYAIdOgo?format=jpg&name=900x900

I kan hente Origi til sommer.
I følge Footystats.org så har han et ret fornuftigt gennemsnit :)
"Divock Origi is a Forward who has appeared in 3 matches this season in Premier League, playing a total of 38 minutes. Divock Origi scores an average of 4.74 goals for every 90 minutes that the player is on the pitch."
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
@badazz

Vi bytter lige over med Barkley ... Here we go!
Man kan sige at hvis vi lærer at udnytte vores chancer bedre, så mister vi jo aldrig mange af de point vi har mistet og er formentlig stadig nr.1 i ligaen. Største delen af vores kampe "dominere" vi jo og i mange af dem bør den allerede være lukket i første halvleg. Men vi mangler bare det kyniske foran målet.

Og hvad der ellers ofte ligner begyndelsen på en walkover kamp, ender ofte med at blive en spændende kamp som kan gå alle vegne. Det er jo vildt så godt vi kan spille til tider og skabe chancer på samlebånd og så samtidigt skyde sig selv i foden i sidste ende. Det er vitterligt det eneste vi mangler af få styr på for at vinde mesterskabet.

Man kunne jo se inden Kovacic, Kante og Chilwell røg ud. Vi bankede mål ind, vores backs var måske de bedste i ligaen og vi lignede på ingen måde et hold som havde planer om sænke farten, tabe point eller lukke mål ind. Jeg håber at Kante og Kovacic tilbage kan ændre markant på dette og så finder man forhåbentlig en løsning på venstre side.
Vi bytter lige over med Barkley ... Here we go!

Ahh...
Hvad med Pulisic eller Werner? Dem har i ikke rigtigt fået fuldt udbytte af.
OB / Liverpool / Bayern siden start 80erne
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Vince
Du har ret.
Hvis vi bare bliver bedre til at udnytte vores chancer, så vinder vi mange kampe.
Det er bare en svær opgave.
Det er nemmere at være destruktive end kreative.
Det er også manglende erfaring fra mange af spillerne.
Indrømmet - jeg er sgu ved at gå kold i dette site og de konstante nedskydninger fra diverse fans der konstant skal nedgøre vores klub … det er lidt drænende og måske skal man bare overlade scenen herinde til den frembuldrende circle jerk bevægelse og bruge tiden på noget mere fornuftigt.

Sidenote - spændende at se om ligaen udsættes til januar, hvilket vil være særdeles mærkeligt med jul uden fodbold
@Wise du skal "bare" se gennem fingre med de åbenlyse destruktive og konfrontatoriske kommentarer. Og så selv skrue et gear ned i sarkasmen ;)
- der er simpelthen for mange der ikke forstår det herinde, og det ødelægger forum:-)
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
@Hasse
Enig - det starter her og så kan klumperne få en fornemmelse af sejr når ingen gider opposition mod dem … men jeg orker sgu ikke mere, så hellere holde sig væk
Wise, det hjælper en del at ignorere artikelforum. Niveauet er simpelthen for lavt.
Annonce