Det er rigtigt, at Terry ikke er startet på vanligt niveau. Jeg ville dog ikke turde tænke på, hvordan det ville se ud med Luiz i stedet for.
Så derfor ikke en sikker duo, men den sikreste ;)
Men Terry er anfører, og har indflydelse på så mange andre punkter, så han er ikke lige til at erstatte. Men han bliver nødt til at tage sig lidt sammen.
"Jeg vil dog hellere starte lidt svagt end den superstart i fik sidste år, hvis det i sidste ende medfører et mesterskab. Man var jo efter kun få kampe sidste år overbevist om at i ville blive mester.
Lad os håbe at det er på samme måde med City i år... "
Helt enige. Det var satme også en underlig sæson, sidste sæson. Super start, for derefter at gå fuldstændig ned, til at komme tilbage til sidst i sæsonen (dog ikke pga super spil), og lige pludselig have en chance for mesterskabet alligevel.
"Ronaldo putting his career on the line for his country while Messi retires after missing a penalty."