Snak

Mere indhold efter annoncen
Tror sgu ikke Real ligger søvnløse over det. Jeg tænker nærmere de fejrer at have vundet ligaen og CL. Indtægterne derfra overstiger med længder de klausuler. Så kan det godt være de havde håbet Hazard ville hjælpe da de købte ham, men de behøvede ham jo tydeligvis ikke og i sidste ende er det resultatet, der tæller.
We know what we are
moderator
Det kan du selvfølgelig have en pointe i, Cfever. Jeg tror til gengæld gerne de ville have de midler liggende til den genopbygning der nærmer sig med kraftige skridt.
https://kortlink.dk/sudv
Men Real Madrid har så gjort det som Barca ikke gjorde.
De har jo hentet Camavinga 19, rodrygo 21, Vinicius 21, militao 24, ferland mendy 26. derudover har de en valverde på 23, en alaba på 29, casemiro 30, carvajal 30.

De får jo så også vores Rudiger ind på 29 år. De har dermed en del yngre der allerede gør sig lidt gældende.

Barca derimod har handlet i blinde og er først nu ved at finde fodfæste.

Tror Real er jævnt ligeglad med de penge til Hazard.
moderator
Barca har i de senere år så heller ikke været noget oplagt benchmark på nogen parametre.
https://kortlink.dk/sudv
Det kan du selvfølgelig have en pointe i, Cfever. Jeg tror til gengæld gerne de ville have de midler liggende til den genopbygning der nærmer sig med kraftige skridt.


Men det er jo en sunk cost. Det kan ikke rigtig betale sig at spekulere over hvad man kunne have brugt de penge på. "Valget" har jo et eller andet sted stået imellem at vinde CL eller betale klausuler på en lang række spillere. Jeg tænker man betaler dem med glæde, når CL er vundet. You win some you lose some.
We know what we are
Mere indhold efter annoncen
Annonce
moderator
Jeg er slet ikke uenig. Det er en ren bagklogskabsbetragtning.
https://kortlink.dk/sudv
Vildt at Lukaku rygterne florerer kraftigere og kraftigere ... kan vi få ham til Inter for en anstændig sum og en evt. bytte pris med Lautaro Martinez den anden vej - så kunne det være særdeles interessant.

Jeg tvivler på Lukaku er Tuchels opfindelse og det bliver svært at få ham tilpasset til den måde Tuchel vil spille på - jeg er til gengæld ikke så meget i tvivl om at Boehly kommer til at gå efter en forlængelse af Tuchels kontrakt inden alt for længe
Vi har ikk råd til lukaku. Det er umuligt kan jeg fortælle. Det eneste er lån. Alt andet umuligt. Vi står til at skal sælge igen for mindst 80-100 euro plus 15% skal spares i løn. Så nej det er umuligt.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Åh, jeg vil ikke særligt gerne have Martinez. Jeg synes han har en møgirriterende attitude, lidt i stil med Ziyech. Jeg så langt hellere man prøvede en lidt mere uprøvet spiller i Osimhen, selvom det aldrig er billigt at handle i Napoli. Hans stor forbillede er i øvrigt Drogba, så der er da en god chance for at han også gerne vil til Chelsea.
We know what we are
@Cfever
Men er Osimhen ikke forbi 100 millioner mærket? og gevinsten ved at skippe Lukaku af i en byttehandel forsvinder lidt.

Martinez kunne jeg nu godt se levere, han har trods alt noget mere "ondt" at byde på end Ziyech der hellere vil have opmærksomhed fra kameraer og træner team når han for 120 gang har klappet bolden forbi mål eller tabt en besynderlig selvvisk dribling
Annonce