Snak

Mere indhold efter annoncen
Det virker som en gennemført god handel for alle parter og nok den bedste løsning for Colwill fremfor indhop og cup kampe i ny og næ. Nu er det så op til den unge mand at bevise noget på øverste hylde.

Fin pris og konditioner !
Vigtigt for verdens bedste net spend
Breaking news

Laporta meddeler at de har skrevet en 6 årig aftale med Cucurella og lønnen udbetales over de kommende 72 måneder som afdrag baseret på andre spilleres løn nedgang.
Ærgerligt med Colwill. Hvis de tal du nævner er rigtige Vince, så er det trods alt noget. Men det handler ikke bare om, om Colwill beviser noget og om vi gider at have ham tilbage om to pr. Det handler også om, om Colwill gider Chelsea til den tid. For ellers udløber klausulen og vi får ham ikke tilbage. Vi skal passe på med ikke, at få de der tilbagekøbsklausuler til at lyde som eb anden form for lejeaftale.
Jeg kan stadigvæk ikke få det til at give ret meget mening. Colwill er 1,87 eller deromkring og bygget som en midterforsvarer. Han kan formentlig godt løse en opgave og formentlig bedre end Sarr kunne.

Marc Bonghår er ~1,72, eller marginalt højere end Eden Hazard. Ham tror jeg simpelthen ikke på som midterforsvarer.

Og hvis Cucurella kun er købt som venstre wingback, så giver vi 30 mil + en midterforsvarer eller 50 mil direkte for en breddespiller. Enten ham eller Chilwell må så nødvendigvis være parkeret på bænken.

Samtidigt har vi så en midterforsvarer mindre, hvilket specielt er lidt bøvlet hvis vi skal spille 3-back. Og hvis vi ikke skal 3-back, hvem har vi så til jobbet som skraldemand foran forsvaret? Men hvis vi skal spille 3-back, så har vi Silva, K2, Chalobah, Azpi og derefter bliver det virkelig sørgeligt. Er det Emerson, der skal være midterforsvarer lige pludselig? Alonslow?

Og før nogen nævner Ampadu, så er vi åbenbart ved at sælge ham til Spezia i Serie A. Så vi får formentlig nogle tandstikker, kun let brugte, et papirlommetørklæde i noget der minder om ny stand, og et rabatkort til Giardino´s Pastahus.
@BS

Hvad i al verden er det for en modbydelig signatur du har fået under dine indlæg?? Fylder halvdelen af siden? :)

Edit:
Det blev rettet nu. Går jeg en side tilbage har du en signatur hvor det bare ligner at du har holdt q knappen i bund. Hvad fanden sker der med denne side..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vince, jeg bemærkede at vi har signatur-mulighed nu og det skulle lige testes.

Den første lorem ipsum var for at se hvad der sker med lange tekster. Den næste med q´erne var for at se, om layoutet i det mindste holder til meget lange ord og/eller URL referencer.

Det positive er, at en signatur ikke kan ødelægge siden horizontalt. Til gengæld er der ingen karaktergrænse på signaturen. Og den opdateres retroaktivt, dvs hvis du sætter "x" ind som signatur, så vil alle brugere se "x" på alle dine indlæg fra før signaturændringen næste gang de indlæser indlæg.

Nå ja, og signaturen æder alle linjeskift, så ascii art er desværre ikke muligt.
Ifølge den franske avis, L´Equipe, har klubben afgivet deres første bud på Wesley Fofana.
Buddet, der lød på €75 millioner og svarer til 560 millioner kroner, er blevet afvist.

Leicester vil have mellem 700-750 for ham.


Fabrizio nævner at vi overvejer at hente Aubameyang til klubben.

Tilbage i 2018 da var rygtet kraftigt til os fra Dortmund inden han kom Arsenal, håbede jeg man ville hente mig. Jeg ved ikke rigtig nu.

Men altså HVIS han gider at spille, og det ikke bliver som efter kontrakt forlængelsen i Arsenal, da han sagtens komme til at lave mål.

Jeg tænker klubben ser ham som en del af en eller anden handel den anden vej, hvis de skal slippe Alonso eller Azpi til Barcelona.
Nej tak!
❤️ Klubber: - Real Madrid (1994) - Chelsea (1993) - Raúl / M.Laudrup / I.Casillas / R.Carlos / S.Ramos / C.Ronaldo / C.Makélélé / F.Lampard / A.Cole / M.Essien / G.Zola / D.Drogba / N.Matic / J.Terry / B.Ivanovic / E.Hazard / N.Kante / P.Čech
100% nej tak til Aubameyang. Det er lang tid siden han har præsenteret noget nævneværdigt og så følger der en irriterende attitude med. Og jeg vil også nødigt løfte noget af det barca-lønbudget der. Noget i mig håber at det giver bagslag for dem ift. registrering af spillere.
JA dejligt at UEFA har afvist en forespørgsel fra Barcelona, der ønskede at få fremtidige Champions League-indtægter udbetalt på forskud.

Imponerende man kan være så fræk at bede om det. Hvem tror de egentlig de er...
Annonce