Snak

Mere indhold efter annoncen
Kan man bebrejde ham med den behandling?

Fansene reagerer jo i vid udstrækning på hans ligegyldighed overfor klubben. Det er svært at have ondt af ham.
Fansene reagerer jo i vid udstrækning på hans ligegyldighed overfor klubben. Det er svært at have ondt af ham.


Hvad kom først, hønen eller ægget? Bale har været afgørende for Real Madrid i 3 CL finaler, det burde de huske.

Dermed ikke sagt han bare kan opfører sig totalt ligegyldigt overfor klubben, men jeg forstår ham godt hvis han har fået nok af Bernabeu tilskuerne.
Målmanden skal stå og vente ved målhjørnet for at tage den, hvilket ingen målmand vil gøre i den situation.
Non rispondo a quelli che odiano la Juve, perché il loro é solo un problema psicologico. 36 ★ ★ ★
Reals sæson er mere eller mindre forbi. Top4 er kun tilbage.

Det bliver spændende at se, hvor mange udskiftninger, der kommer fra det her gyldne CL-hold.
Puuh, det bliver en dyr sommer for Madrid. Klubberne ved godt, at de er tvunget til indkoeb og med dagens marked taget i betragtning.. Men ok, de har vel penge i banken. Bliver spaendende, at se hvad det bliver til.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Dagen afbrænder fra Ziyech.
Real vil vel forsøge at hente Neymar og Mbap, og så sende Bale og Benzema den anden vej. Tvivler dog på at PSG er så dumme.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
@Foggy og Moderat

Hvem skal Real dog købe? De kan købe Hazard, men så skal vi vel op i 1,5 mia eller sådan noget.

Selv Real har jo ikke uanede mængder af penge at bruge. De kan ikke købe meget mere end to "verdensklassespillere".
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Det vigtigste for Real bliver at finde et stort trænernavn, der kan løfte dem. Det har været en utaknemmelig opgave for Solari at finde glæden og lysten hos et færdigt Real-hold.
Hvad kom først, hønen eller ægget? Bale har været afgørende for Real Madrid i 3 CL finaler, det burde de huske.


Stop nu med det der, og overlad det nu til os, som er omkring klubben. Nr. 11 har ikke spillet godt i et år. At man dukker op og scorer på et lucky strike i CL finalen er ikke nok til, at man skal forvente at blive hyldet hver gang. Nr. 11 bliver betalt kæmpe summer dagen i dag for at levere, og det gør han bare ikke. Så er den vist heller ikke længere.

Og hvad ligger grunden så i, at han også bliver buhet af? Hans åbenlyse utilfredshed med at sidde på bænken, blev fanget i at forlade en kamp før tid, taler ikke spansk, nægter at juble med sine holdkammerater og viser dårlig attitude på banen (når han burde være ham, som går forrest). Endvidere topper agenten også med at gå ud og sige, at Real Madrid bør respektere ham som en af de bedste spillere i verden og generelt siger det på en nedladende måde. Det hjælper ikke på Nr. 11´s sag.

Man kan så diskutere, om det er ok at buhe af Nr. 11, når han netop er i en position, hvor han kan bidrage. Til gengæld så er Real Madrid næppe de første til at sende en spiller væk, som bare ikke har niveauet eller viljen til at levere. Real Madrids fans er nok heller ikke de første til at reagere, når en spiller opfører sig på den måde.
"Vi er bare ikke bedre"
Annonce