Snak

Mere indhold efter annoncen
Det er vel reelt kun Spurs, Porto og Ajax som kan udelukkes som vindere


Der er vidst en, der prøver at underspille sit holds chancer ;)
We know what we are
Jeg siger de igen ... jeg har ikke savnet Werge og slet ikke Werge i selskab med frimann


Jeg så 1. halvleg uden lyd pga. familien. Det var lige ved at jeg så 2. halvleg uden også, hold nu kæft ham lukker meget ligegyldigt lort ud, Werge. Det er jo afsindigt ringe kommentering, der bliver leveret.
Ja ok, Burnley og S´ampton er jo ikke med....:-)
Wise

Den del er betemt heller ikke klam (Klam var måske det forkerte ord).
Men det er slet slet ikke langtidsholdbart, at være så afhængig af ham. Ansvaret skulle fordeles, og de andre spillere skal træde mere i karakter.
Så vidt jeg kan se, så er Messi nu Topscorer i CL?
(har ikke styr på assists, men der ligger han vel også godt til?)

Og så melder spørgsmålet sig, hvad er bedst 8 mål fordelt på CL turneringen indtil nu, eller 4 mål, hvoraf de 3 faldt i en kamp igår?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Synes det er vildt at denne tråd handler 80% om dommerkendelser, 10% om kommentatorer og folk der troller, og så 10% om dét, det hele faktisk handler om; kampene. Ud fra at have læst med i tråden har jeg nærmest ingen idé om, hvordan de to kampe er forløbet - hurra for livescore og highlights efter kampene.

At der er så meget fokus på dommerkendelser skyldes jo alene det faktum, at det i altoverskyggende grad er det største samtaleemne blandt fodboldfans. På den måde bliver det tillagt alt for meget betydning.
Sempre Milan.
Ness

Barca er meget anderledes nu under valverde. Suarez har mandat til at angribe, men har en lidt sløj sæson. Coutinho dur ikke helt eller passer ikke helt ind. Også er der Dembele som har været skadet men er ved at komme igang for alvor.

Resten af holdet kan du ikke forvente hverken scorer ret meget, eller har mandat til det i Valverdes system.
Så det er mere bare overraskende at Messi kan holde sit vanvittige show kørende.
Jeg siger de igen ... jeg har ikke savnet Werge og slet ikke Werge i selskab med frimann

Godt nok frustrerende at han gætter, tænker han gætter, forkert på hvem spilleren er hver anden gang.
YNWA
Og så melder spørgsmålet sig, hvad er bedst 8 mål fordelt på CL turneringen indtil nu, eller 4 mål, hvoraf de 3 faldt i en kamp igår?


Nej, det spørgsmål melder sig på ingen måde. I øvrigt er det en helt åndssvagt biased opstilling du laver - ikke mindst med tanke på at Messi har scoret halvdelen af hans mål i denne sæson mod PSV ...
We know what we are
Ugens bedrift må være, at jeg nu to dage i streg har zappet mellem to kampe, og jeg har ikke set så meget som ét af de 20 mål live.
Annonce