Snak

Mere indhold efter annoncen
@ OC

Spørgsmålet er hvordan man ellers vil identificere Pierre Webo, hvis man ikke ved hvem han er.


Man kunne vel eksempelvis pege på ham?
https://www.youtube.com/watch?v=a5odfrF_m9o
Looool. Tråden er FULD af subjektive vurderinger. Straffe, ikke straffe. Rødt kort ikke rødt kort. Men ligesom alt andet er det særlig slemt når det er en barcelonafan eller barcelona der gør noget. Get over it. Læs tråden igennem og henvend jer til alle de andre også.
OC: trøjenr eller position kunne også tages i brug :)
la vecchia signora
@Will

Og gå helt hen til bænken og udpege ham? Hvorfor ikke bare sige hvem det var, i stedet for? Det plejer at være kutyme mellem fjerdedommer og dommer.

@Ilpol

Webo er assistenttræner og har derfor hverken det ene eller det andet.
La prende Vecino.
Nå... 40 minutter igen, United nede med to... Udebane... X2 til odds 7 begynder at lokke!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Den her gang går den IKKE, Tue!
@ OC

Og gå helt hen til bænken og udpege ham? Hvorfor ikke bare sige hvem det var, i stedet for? Det plejer at være kutyme mellem fjerdedommer og dommer.


Du stillede et spørgsmål, og jeg besvarede det.

Og til dine spørgsmål i ovenstående:

1) Ja

2) Jeg er ikke sikker, men måske fordi han ikke kendte Webos navn.
https://www.youtube.com/watch?v=a5odfrF_m9o
Mr p Ness: den der holdning med at fordi andre gør det... men jeg er da egentlig ligeglad om du har subjektive holdninger. De bliver bare skudt ned af de fleste, når de er så indlysende.


On topic:
3-0 på et KLOKKEKLART straffe
la vecchia signora
@Will

Det plejer man ikke.

Han identificerer ham jo netop på den eneste måde han kan gøre når han ikke ved hvem er. Du er med på at ´negru´ er rumænsk for sort, ikke? Har Webo ikke sort hudfarve? Ligesom havde det været en hvid mand som sad iblandt en gruppe af sorte mænd, så havde fjerdedommeren nok sagt ´ham den hvide´.
La prende Vecino.
Stadig ingen spillere på vej på banen i Paris.
Annonce