Snak

Mere indhold efter annoncen
Messi scorede 5. Zlatan er den 10. spiller der har scoret 4 i en CL kamp.
FCK og United siden \'92.
Scorede Messi ikke 4 mål i en CL-kamp en gang? Zlatan må gerne udligne den rekord.

Messi scorede 5 mod Leverkusen for 2 sæsoner siden mener jeg.

Edit: Kratos var lige hurtigere :)
"Messi scorede 5. Zlatan er den 10. spiller der har scoret 4 i en CL kamp."

Og absurd nok er Dado Prso en af de ni. På sin fødselsdag!!!11!
Zlatan er kun nr. 3 til at score 4 på udebane. De andre er Gomis og Sheva.
http://www.whoateallthepies.tv/wp-content/uploads/2012/11/15-Dejan-SAVICEVIC-Panini-Etoile-Rouge-de-BELGRADE-1991.png
Lidt off topic mht til det I er i de på, men selvom Galatasaray nok ikke er blandt topklubberne i Europa, så synes jeg bestemt deres fans er det.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Frækt nok af Leverkusen lige at snuppe andenpladsen ud af kløerne på Shakhtar med en 4-0-sejr i en indbyrdes kamp.

Man Utd vinder til gengæld kun 1-0 (på et selvmål) over puljens pointløse bundhold. Jeg har ondt af Moyes for tiden.
"Og absurd nok er Dado Prso en af de ni. På sin fødselsdag!!!11!"

Prso var en god spiller. Fremragende for Monaco og Rangers.
\"Soldado makes me realise i wasn\'t that sh*t\" - Gary Lineker
Jep, Kiessling behøvede ikke engang sidenettet til at hjælpe den i rusen i aften. Man Utd havde vundet 3-4-5-0 hvis Kagawa, Rooney og Valencia ikke havde haft to højreskøjter hver gang de skulle afslutte. Real Sociedad var godt nok ualmindelig sløje.
KROENKE RAUS!
2.0

I aftenens kamp var der nu mange positive elementer i Man Uniteds spil, og det var kun dårlige afslutninger der gjorde at de ikke vandt med mere end 3 mål, så hvis det er fremtiden, skal du ikke ha ondt af Moyes.
No17:

Rangers tæller ikke. Selv Erik Bo havde et godt scoringssnit deroppe.

Men jo, hestehalen var da udmærket. Simone Inzaghi har jo også scoret fire mål i en CL-kamp, så ...
Annonce