Snak

Mere indhold efter annoncen
De er sgu heldige de spaniere. Ligeså heldige som deres lodtrækning i alle play off kampene sidste sæson - ja, jeg er bitter.
der var jo ingen der sagde real fortjente at vinde sidste for det gjorde de heller ikke, især ikke i finalen, men så vil jeg også bare sige at der var heller ikke nogen hold der var speicelt gode sidste sæson til reals forsvar.

zidane har stadig langt til.
Jeg tror egentlig ikke Dembélé er oftere skyld i den slags end andre på holdet -det er lidt stilen.

Synes det er fedt - man vælger udfordringen og tempoet. Minder om den gode side ved arsenal men i en mere desperat version.

Jeg synes Dembélé er bedste spiller på banen pt. Sådan er fodbold heldigvis.
JAAAAAAAAAAAAAAA! Sådan for satan Dortmund.

Kæmpe fejl af Navas dog, som har spillet en flot kamp indtil dette.
Må Navas ikke gribe boldene? Flere ufarlige bolde han let kunne gribe, som han vælger at bokse i stedet. Det er som at se Mignolet.
Liverpool FC og New Orleans Saints
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad laver Navas? Det er tredje gang kan bokser væk med en Toblerone. Er humlen i det indgreb ikke at man skal få den væk og få noget luft? Nå, måske Real vil prøve at spille fodbold nu.
Haha! Ronaldo falder over ende af arrigskab.
Sådan, FCK foran på et tumpet selvmål.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
Det så godt nok dumt ud. Men godt for FCK selvfølgelig.
Sikke et selvmål. Det så virkelig dumt ud.

Nå, men så kender man FCK igen! Leveret altid gode resultater på hjemmebanen i Europa.
Annonce