Snak

Mere indhold efter annoncen
Tja man kan sige, at den eneste ledertype Arsenal havde på banen gik ud med en skade efter 47 min. hvorefter det er gået drastisk ned ad bakke.

Så det er bare same same som det har været i mange år. Når man oplever lidt modgang er der ingen ledere til at samle de andre op. At Gibbs er anfører siger alt. Virker mere som om manden har fået anførerbindet fordi han har været i klubben i længst tid.
Liverpool FC og New Orleans Saints
Er det Mølby der er 2 kommentator? Føj for satan en dødbidder at høre på. Håber ikke han kommentere fast? Plejer at se det på sky.
"Van Nistelroy var jo ikke særlig god! Det eneste han gjorde var at prikke bolden i målet" - Citat af messiXYZ
Wise<<

Haha, jeg sender dem lige senere, når jeg har taget et par panodil =)

Hold da kæft vi bliver kørt over, men ja, den mentalitet vi går på banen med er bare for ringe.

Men tager intet fra Bayerns sejr, fuldt ude fortjent og de er bare to klasser over Arsenal.
Monaco er bedre end jeg troede.
Jeg kan slet ikke tage det seriøst, når jeg ser Sterling løbe. At de hænder ikke flyver af, er mig en gåde.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lignede en lille offside på Citys mål, men næsten umulig at vurdere for linievogteren.
City er godt nok imponerende når det kører for dem
I am an Owl.. ............. Meaning that I support Sheffield Wednesday, by all means
Ok frækt fra Sane ved scoringen.

Mange spændende spillere på banen i aften, må man sige.
I do it like Forrest Gump. When they told him to run, he ran. When they tell me to win, I win.
@BM

Det må indrømme, jeg aldrig har spekuleret over.

Men fint mål af City. Sane er altså en dygtig spiller.
Super indlæg, men skidt afspil af målmanden.
Indlægget inden målet fra venstre var jo også høj, høj klasse.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Annonce