Snak

Mere indhold efter annoncen
Var det ikke Rakitic der smed en albue i hovedet på Juventus spilleren i forbindelse med den sidste chance i 1 halvleg? Utroligt dommeren ikke så det..
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
Dommeren mister da fuldstændig grebet om den kamp, hvis han ikke snart får gjort noget ved de svinestreger. Hvordan undgår Pjanic et kort på den mod Messi?

Og endnu engang ser man Mandzukic lave frispark, for så selv at smide sig som tøs, og rejse sig op så snart bolden er ude af spil.
Det må du jo selv vide, ilsemprelaziale, siden du kalder rødt kort og ubetinget fængsel.
København.
Vildt så meget Barca spillerne brokker sig til dommeren og Neymar/Susrez viser sig igen fra deres mest usympatiske side
Jeg synes også det er fint, at der ikke fløjtes frispark konstant. De giver et bedre flow i spillet, at der ikke hele tiden dømmes frispark. Han har holdt linjen fint.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg må sige at jeg sympatiserer med dommeren i denne kamp. Den måde spillerene "overfalder" ham på er helt uacceptabelt. Jeg synes det er en generel tendens der skal stoppes.
Dommeren havde gjort det lettere for sig selv, hvis han havde stanget et gult kort ud til Busquest, som vist var den første til at brokke sig voldsomt.
"De giver et bedre flow i spillet"

Ja, lad os undgå at dømme åbenlyse frispark, så flowet i kampen bliver godt!
København.
Dommerne har fundet løsningen på aldrig mere at dømme forkert i Barcas favør... Man dømmer bare aldrig noget til dem. F*CKING JOKE

Jer der himler op om Suarez og Neymar. Tag jer sammen og se på en som Mandzukic. Der har i en som er mindst ligeså usympatisk..
Fodbold er til tider en håbløs ting.. https://www.ce-teknik.dk
Dybala startede nu, men Barca burde også ja fået 1-2 for brok
Annonce